Burgery z robakami w znanej sieci! „To jest obrzydliwe” [FOTO]

W lutym 2023 r. Polacy oburzeni byli pomysłem Unii Europejskiej dotyczącym jedzenia robaków. Chodziło o sproszkowanego świerszcza domowego, który mógłby być dodawany na przykład do mąki.

Produkt z robakami mógłby mieć kilka procent takiego dodatku. Mimo to przepisy te wywołały prawdziwe oburzenie. Tymczasem znana sieć restauracji wprowadziła do oferty burgery z robakami!

 

https://www.facebook.com/7StreetPolska/

 

Burgery z robakami tak naprawdę są z owadami, które nazywają się mącznik młynarek. Mącznik młynarek to rodzaj chrząszcza. I być może chrząszcz w burgerze nie wyglądałby tak źle. Tu jednak mamy do czynienia z jego larwami, które wyglądają jak obrzydliwe robaki!

 

>>>Ewa Chodakowska nie musi już pracować! Ma „fajną relację z pieniędzmi”

 

Takie burgery z robakami pojawiły się w restauracjach Meet & Fit oraz 7 Street – Bar & Grill. Na facebookowych profilach tych firm zamieszczono opis nowego dania. Burger Vermi opisano w następujący sposób:

 

Skład burgera 🍔:
Bułka Brioche, sos chili-lime, rukola, sezonowana wołowina, ser cheddar, ogórek konserwowy, pomidor, czerwona cebula, jadalne owady mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami
🔺️WAŻNE: Owady dostarczone są do nas uprażone. Po każdym wydanym burgerze sprzątamy stanowisko pracy.👌

 

Firma oferująca burgery z owadami zaznaczyła, że nie otrzymała żadnej dotacji z Unii Europejskiej oraz, że „Prezydent Rafał Trzaskowski nie zmusił nas do wprowadzania ich do menu”. Zaznaczono też, że oferta jest limitowana i tylko dla zainteresowanych.

 

W poście czytamy też:

 

Dla niewtajemniczonych i oburzonych małe wprowadzenie: od dawna zjadacie owady między innymi w Waszych ulubionych żelkach, Delicjach szampańskich i wielu innych smakołykach np. w formie E120 – kwas karminowy, czyli barwnik. Warto dodać, że do dziś istnieją na świecie regiony, w których zjada się owady od czasów prehistorycznych (Afryka, Azja), a dzisiaj przechadzając się ulicami Tajlandii przez street foodowe bazarki możecie zjeść kilkadziesiąt rodzajów grillowanych owadów.

 

>>>Kupujesz superfoods? Oto najlepsze polskie zamienniki!

 

Pomijając jednak indywidualne podejście do tematu, trzeba przyznać, że i zdjęcie burgera „zrobiło” robotę. Widać na nim wylewający się biały sos z robakami na wierzchu. Internauci nie mieli wątpliwości:

 

To jest obrzydliwe

 

Ja to bym obrzygał cały lokal gdybym zobaczył takie cuś

 

Z gówna , marcepana nie ukręcisz

 

Dziękuję, na pewno będę omijać z daleka wasze lokale 🤮🤢👎🏻

 

Za burgera z robakami trzeba zapłacić 39 zł. Zdjęcia tego dania prezentujemy poniżej!

 

https://www.facebook.com/7StreetPolska/

 

https://www.facebook.com/MeetAndFitPolska

 

https://www.facebook.com/MeetAndFitPolska

Komentarze