Ciąża, L4 I WYJAZD NA WAKACJE? Nic z tego! UWAŻAJ! ZUS KONTROLUJE CIĘŻARNE…

Ciąża, L4 I WYJAZD NA WAKACJE? Nic z tego! Zakład Ubezpieczeń Społecznych może potraktować wyjazd na wakacje jako celowe i niezgodne z celem wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego.

W takiej sytuacji może nie wypłacić zasiłku przysługującego ciężarnej, a nawet zażądać jego zwrotu, o ile taki został już wypłacony.

Z początkiem sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o skuteczności swoich działań. W pierwszym półroczu 2019 roku ZUS zakwestionował chorobowe u ponad 2,4 tysiąca osób! Warto dodać, że liczba ta dotyczyła wyłącznie województwa śląskiego.  Kwota cofniętych zasiłków chorobowych to około 2,197 mln zł.

ZUS kontroluje sposób wykorzystywania zwolnienia lekarskiego osób przebywających na zwolnieniach lekarskich, wśród tych osób są także kobiety w ciąży. Kontrole wybierane są losowo przez system, następnie weryfikowane przez pracowników – tłumaczy w rozmowie z dziennikarzami Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Zobacz też: Krwawy finał rodzinnej kłótni! Teściowa powiedziała jej, że jest leniwa, w zamian wbiła jej widły w (…)!Komentarze