Witaminy dla MÓZGU! Ich niedobór prowadzi do STANÓW LĘKOWYCH i czegoś znacznie gorszego!

Niedobór tych witamin w organizmie może prowadzić do pogorszenia naszego zdrowia psychicznego, a także do poważnych chorób takich jak depresja.

Do prawidłowego funkcjonowania niezbędne są odpowiednie ilości składników odżywczych. Znaczącą rolę odgrywają witaminy i minerały, odpowiedzialne choćby za wygląd skóry, włosów i paznokci. Warto sobie zdawać sprawę, że niedostateczna ilość witamin nie tylko wpływa na nasz wygląd, ale także na kondycję umysłu.

 

W celu zachowania zdrowia psychicznego potrzebna jest zbilansowana dieta, która jest źródłem potrzebnych witamin i mikroelementów. Dużą rolę odgrywa także zdolność ich przyswajania, na którą wpływ mają nasze indywidualne predyspozycje.

 

Które witaminy są niezbędne dla zachowania zdrowia psychicznego?

 

Istotną rolę w funkcjonowaniu naszego umysłu odgrywa witamina D. Wpływa ona na pamięć, nastrój, koncentrację, jakość snu, a także odpowiada za ochronę i syntezę neuronów. Objawy niedoboru witaminy D mogą obejmować stany lękowe, wzmożoną drażliwość i chroniczne zmęczenie. Podobną rolę odgrywa witamina B12 oraz witamina B6.

 

Magnez jest uważany przez specjalistów za jeden z naturalnych stabilizatorów nastroju. Objawami, które mogą wskazywać na niedobór magnezu, są zmęczenie, nudności, utrata apetytu i częste zmiany nastroju.

 

Żelazo natomiast bierze udział w równoważeniu substancji chemicznych regulujących nastrój, takich jak serotonina i dopamina. Niedobory żelaza grożą zwłaszcza osobom starszym, miesiączkującym kobietom oraz weganom, którzy nie stosują zbilansowanej diety.

 

Długotrwale utrzymujący się niedobór wszystkich tych witamin i mikroelementów może doprowadzić do osłabienia, zmęczenia, a nawet zaburzeń pscychicznych czy deprsji. Dla zachowania zdrowia niezbędna jest m.in zbilansowana dieta oraz aktywość fizyczna.

 

ZOBACZ TEŻ:ZAKAZ wstępu do LASÓW! Za złamanie przepisu grożą surowe konsekwencje!

 

Źródło:bczdrowie/pixabay

Komentarze