Dodatkowa opłata za wejście na Gubałówkę! Turyści zaskoczeni.

Turyści chcący wejść na Gubałówkę ścieżką wzdłuż kolejki muszą zapłacić podwójnie. Punkty poboru opłat oddalone są od siebie o 400 metrów.

Pierwszy z punktów poboru opłat powstał na dole Gubałówki już dwa lata temu. Do tej pory każdy turysta, który chciał skorzystać ze ścieżki, musiał zapłacić 4 złote.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kilkaset metrów powyżej utworzono drugi punkt poboru. Powstał w zeszły weekend. Odpowiada za niego warszawska firma SPK sp. z o.o., dzierżawiąca grunty od innych właścicieli. Tutaj turyści muszą zapłacić kolejne 4 złote – łącznie wejście na Gubałówkę kosztuje więc 8 zł.

Rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek powiedział, że funkcjonariusze byli wzywani na miejsce już kilkukrotnie. Zgłoszenia pochodziły od turystów, którzy w drugim punkcie poboru opłat nie otrzymywali paragonu. Policjanci przekazali sprawę do Urzędu Skarbowego.

Oprócz tej ścieżki na Gubałówkę prowadzą jeszcze dwa inne oznakowane szlaki PTTK, którymi można spacerować całkowicie za darmo. Jeżeli nie chcemy płacić – możemy wybrać się na wzniesienie jednym z nich.

 

ZOBACZ TEŻ: Rząd planuje RADYKALNE zaostrzenie kar dla kierowców! Nawet 5 TYSIĘCY złotych mandatu?

 

źródło: onet.pl

zdjęcie: pixabay.com

Komentarze