Doktorzy ostrzegają przed tym nowotworem! Zaczyna się od biegunki i…

nowotworem

Pierwsze objawy tego nowotworu nie są niepokojące i często można je pomylić z wirusem. Tymczasem chodzi o…

Doktorzy często diagnozują ten rodzaj nowotworu jako wrzody żołądka, zespół jelita drażliwego, a nawet menopauzę czy astmę.

 

Tymczasem nowotwór neuroendokrynny to tak naprawdę wyzwanie dla nie jednego eksperta. Nie jest oczywisty, a zdiagnozować mogą go dopiero specjalistyczne badania, które nie są nawet zlecane podczas pierwszej i kolejnych konsultacji.

 

Często objawy odpowiadają popularnym dolegliwościom układu trawiennego, a to oznacza, że w tym kierunku pacjent jest leczony.

W niektórych przypadkach może to być nawracająca biegunka czy suchy kaszel, a więc objawy często typowe też dla zwykłej infekcji.

 

Nowotwór NET powstaje z komórek neuroendokrynnych, które przede wszystkim są odpowiedzialne za produkcję hormonów. Dlatego lekarze są przekonani, że ma on podłoże hormonalne. Jeśli nowotwór już się rozwinie, atakuje najczęściej w 70% układ pokarmowy: trzustkę, żołądek i jelita, ale potrafi też mieć ogromny wpływ na układ oddechowy. Nowotwór NET to zbiór kilkunastu typów guzów – od łagodnych, po naprawdę złośliwe.

 

Jak go rozpoznać?

Z powodu skomplikowanej diagnostyki, prawidłowe rozpoznanie zajmuje nawet 5-6 lat i najczęściej dochodzi do niego przypadkiem. Grupą najbardziej narażoną na ten rodzaj nowotworu są osoby w wieku 40-60 lat.

W celu jego skutecznego zdiagnozowania konieczny jest szereg specjalistycznych badań. Zazwyczaj to od badań krwi zaczyna się poszukiwanie przyczyn pogorszonego stanu zdrowia.

 

 

ZOBACZ TEŻ:TO JEDZENIE POWODUJE RAKA! Lekarze nie mają wątpliwości…

 

Źródło:pikio.pl/pixabayKomentarze