Dom najsłynniejszego polskiego seryjnego mordercy na sprzedaż. Ludzie wchodzą tam by poczuć ZŁO

Polacy znają go jako Wampira z Bytowa – Leszek Pękalski, najsłynniejszy polski morderca przebywa obecnie w tzw. ośrodku dla bestii w Gostyninie. Teraz dom, w którym mieszkał morderca jest przeznaczony na sprzedaż. Cena nie jest wygórowana, a chętnych na nieruchomość nie brakuje. 

Gmina Borzytuchom w powiecie bytowskim województwa pomorskiego wystawiła na sprzedaż niewielki domek znajdujący się w miejscowości Osieki, w którym przez jakiś czas mieszkał Leszek Pękalski. Jednopiętrowy budynek składa się z jednego pokoju, kuchni, łazienki i poddasza. Cena za nieruchomość to zaledwie 39 tysięcy złotych. 

 

ZOBACZ TEŻ: Trwają poszukiwania 4-letniego Kacperka. Coraz więcej znaków zapytania – co stało się z dzieckiem?

 

Jak twierdzą władze gminy zainteresowanie budynkiem przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania. Przetarg ze względu na epidemię koronawirusa przedłuży się prawdopodobnie do lipca, a już teraz niektórzy nie mogą się doczekać i wchodzą do budynku.

 

Po miejscowości krążą plotki, że niektórzy dostawali się do środka, aby „poczuć zło” tego miejsca – w którym dorastał w odrzuceniu upośledzony intelektualnie Pękalski. Ktoś podobno nakręcił nawet we wnętrzach horror!

 

Różne docierają do mnie pomysły potencjalnych nabywców. Są tacy, którzy chcą tam zamieszkać, ktoś inny planuje zrobić muzeum Leszka Pękalskiego. Słyszałem też, że ludzie wchodzili tam, aby robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dlatego i film grozy by mnie nie zdziwił. Osobiście chciałbym, aby w tym miejscu powstało coś dobrego. Wygra jednak najlepsza oferta i nie będę miał na to wielkiego wpływu

– powiedział wójt gminy, Witold Cyba.

 

Leszek Pękalski został w 1996 roku skazany na 25 lat więzienia za zamordowanie jednej kobiety. W czasie procesu przyznawał się początkowo do kilkudziesięciu zabójstw. Jednak prokuratura nie zdołała udowodnić mu żadnego innego czynu. Po odsiedzeniu kary został skierowany do Gostynina, jako osoba, która wciąż stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.

 

fakt.pl/ foto: youtube.com/ urbex history

Komentarze