Donald Tusk o Dudzie: „Gdyby był prawdziwym mężczyzną…”

Tusk

Donald Tusk wypowiedział bardzo mocne słowa na temat prezydenta Andrzeja Dudy. Widać, że Tusk bardzo mocno angażuje się w kampanię prezydencką.

 

Choć do wyborów prezydenckich pozostało mniej niż trzy miesiące to kampania wyborcza ruszyła pełną parą. Każdy z kandydatów zabiega o głosy poparcia, a sztaby wyborcze mają ręce pełne pracy. Sympatycy, którzy są związani z jakimiś kandydatami, również mają wpływ na ostateczny wynik wyborów. Ostatnio Donald Tusk opublikował zdjęcie z Małgorzatą Kidawą – Błońską, której udzielił poparcia w majowych wyborach.

 

Obecnie Donald Tusk na spotkaniu w Białymstoku nie przebierał w słowach na temat obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. W trakcie spotkania padło pytanie, czy Tusk wierzy, że Duda nie złoży podpisu za tym, aby przeznaczyć dwa miliardy złotych dla Telewizji Publicznej w ramach rekompensaty. Odpowiedział bez wahania:

 

Nie ma na tyle odwagi ani charakteru. Do tej pory do głowy mu nie przyszło, aby przeciwstawić się prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie widzę powodu, dla którego miałby nagle stać się mężczyzną.

 

Szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk również odniósł się do gestu Lichockiej. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości pokazała w trakcie obrad środkowy palec, choć mówiła że tylko się drapała po oku. Tusk podsumował to zachowanie w następujący sposób:

 

Jej gest mówi o niej wszystko. Pokazała, na czym polega istota tej władzy. Zabrać, jak najwięcej – tumanić, ile wlezie

 

ZOBACZ: Donald Tusk opublikował zdjęcie. A na nim…

 

Możemy być pewni, że były polski premier jeszcze nie raz będzie zabierał głos w trakcie kampanii prezydenckiej.

 

Źródło: WPKomentarze