Dzieci bawiły się magnesem nad jeziorem. Gdy wyłowiły to, na miejsce przybyły służby!

Trójka dzieci z Turyngii w Niemczech dokonało niespodziewanego i bardzo groźnego odkrycia. Bawiąc się magnesem nad jednym z jezior zaczęła wyławiać przedmioty, które bezbłędnie rozpoznały i postanowiły wezwać pomoc. 

Zdarzenie miało miejsce niedaleko miasta Ohrdurf w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia. Trójka dzieci bawiąca się magnesem zaczęła wyławiać z wody jeziora zardzewiałe naboje i inne fragmenty amunicji. Dzieci przytomnie przerwały te poszukiwania i wezwały na miejsce policję.

 

ZOBACZ TEŻ: Szok w Kruszwicy. Woda Jeziora Gopło odsłoniła…

 

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli teren i po wstępnych oględzinach wezwali inne niezbędne służby – straż pożarną i saperów. Przy okazji policjanci zaapelowali aby zawsze zgłaszać im wszelkie przypadki znalezienia starych niewybuchów. Istotne jest też, aby nie dotykać ich nie próbować samodzielnie przenosić bądź rozbrajać. 

 

Niewybuchy są bardzo często znajdywane na terenie Niemiec. Sprawcy II Wojny Światowej doprowadzili do sytuacji, w której najbardziej krwawy konflikt w dziejach ludzkości zakończył się na ich terytorium. Przez kilka lat niemieckie miasta, a szczególnie ich dzielnice przemysłowe, były równane z ziemią przez naloty aliantów zachodnich. W 1944 i 1945 również na lądzie siły aliantów przekroczyły granice Niemiec i bardzo ciężkie walki przetoczyły się od Odry aż do Berlina, ale też przez całe Zachodnie Niemcy.

 

Stąd w wielu miejscach tego kraju do dziś można znaleźć całkiem sporo, niezbyt bezpiecznych pamiątek po tych tragicznych czasach.Komentarze