Granice zostaną OTWARTE? ZNAMY odpowiedź!

Jak wiadomo Polska, Europa jak i cały świat aktualnie walczą teraz z pandemią koronawirusa. W wielu krajach rządzący nie potrafią poradzić sobie z narastającą ilością zakażeń. Granice również zostały zamknięte. Czy teraz zostaną otwarte? Znamy odpowiedź!

Jak wiadomo epidemia koronawirusa nie ustępuje. Co, więc z otwarciem granic? Szef resortu Mariusz Kamiński podpisał właśnie nowelizację rozporządzenia.

 

Kontrole graniczne na granicy wewnętrznej z krajami UE zostają przedłużone o kolejny miesiąc.

-powiedział dzisiaj szef resortu.

 

Kontrola będzie przedłużona z  Niemcami, Litwą, Czechami oraz Słowacją o 30 dni i na razie będzie trwać do 12 czerwca.  Gdyby nie byłoby nowelizacji kontrole granic realizowane byłby do dziś.

 

Nadal będą tylko konkretne miejsca, gdzie będzie można przekroczyć granicę.

 

Tak jak dotychczas kontrola graniczna będzie prowadzona przez Straż Graniczną, której działania wspierają policjanci, strażacy i żołnierze.

-poinformowano.

 

Wiele ograniczeń będzie dotyczyć cudzoziemców. Z taką różnicą, że prawo do wjazdu do Polski będą mieli ci cudzoziemcy, którzy pracują na terenie Polski. To nie wszystko. Wjechać będą mogli również cudzoziemcy, którzy prowadzą jakikolwiek transport np. transport osób czy towarów.

 

„(…)  w szczególnie uzasadnionych przypadkach komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego SG, może zezwolić na wjazd na terytorium kraju cudzoziemcom innym niż wskazani powyżej.”

-informują media.

 

Jak oceniacie działanie szefa resortu?

 

Źródło: polsatnews.plKomentarze