IMGW podało prognozę na listopad. Pogoda mocno nas zaskoczy!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał prognozę pogody na listopad. Te informacje mogą Cię mocno zaskoczyć!

Średnia miesięczna temperatura powietrza w całym kraju w listopadzie będzie „w normie” lub nieznacznie „powyżej normy”. Cieplej niż zwykle ma być przede wszystkim w województwie opolskim oraz miejscami w województwie śląskim, wielkopolskim, łódzkim, pomorskim i zachodniopomorskim.

– Miesięczna suma opadów zróżnicowana w całej Polsce. Suma opadów „poniżej normy” prognozowana jest głównie w rejonie Katowic i Suwałk, a suma opadów „powyżej normy” w rejonie Łodzi, Wrocławia, Opola, Torunia i Rzeszowa. W pozostałych częściach kraju suma opadów na ogół „w normie” – informuje IMGW.

Grafika IMGW

Listopadowa średnia temperatura powietrza ma być „w normie”. Cieplej niż zazwyczaj będzie w  województwie opolskim oraz miejscami w województwie śląskim, wielkopolskim, łódzkim, pomorskim i zachodniopomorskim.

Tabela IMGW

Niższe niż zwykle opady będą w północno-zachodniej części kraju (w rejonie Poznania, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Koszalina) oraz w rejonie Kielc.

Tabela IMGW

Najwyższe prawdopodobieństwo opadów w klasie „poniżej normy” będzie rejonie Suwałk, a także miejscami w województwie wielkopolskim, pomorskim, łódzkim, lubelskim i warmińsko-mazurskim.

Zobacz także: Ada Fijał kusi nogą w dziwnym płaszczu. Co na to fani?

Fot. Pixabay

Źródło: IMGWKomentarze