Jest prognoza pogody na WEEKEND! Będą BURZE!

Własnie pojawiła się prognoza pogody na weekend. Będą burze! Co jeszcze na nas czeka? Co się wydarzy?

Początek weekendu to ciepła pogoda – od 9°C do 17°C. Prognozowane są przelotne opady. Wszystko zmieni się w sobotę. Co się stanie?

– W sobotę dzień i w nocy z soboty na niedzielę przez Polskę od zachodu wędrował będzie chłodny front atmosferyczny, z którym związane będą opady deszczu oraz miejscami burze. Stopniowo będzie wzrastać prędkość wiatru, który okresami zrobi się porywisty. Najwięcej burz wystąpi na zachodzie kraju w godzinach popołudniowych i w trakcie ich, porywistość wiatru będzie największa, lokalnie nawet powyżej 70 km/h. Temperatura powietrza wyniesie od 9°C na wybrzeżu i 11°C na zachodzie do 17°C w centrum i na południu – podał Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej.

W niedzielę będzie już chłodniej – temperatura maksymalna wyniesie 11°C. Będą słabe opady, a wiatr będzie słaby lub umiarkowany.

Zobacz także: UWAŻAJ na TĘ zabawkę! Jest SZALENIE groźna!

Polska ciągle pozostaje pod wpływem wyżu znad Półwyspu Bałkańskiego. Z południowego zachodu napływa jednak do nas ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie pozostanie na obecnym poziomie. Obejdzie bez gwałtownych zmian.

W weekend przede wszystkim uważajmy na wiatr i burze.

Zobacz także: Jest WAŻNA decyzja rządu! Chodzi o nasze DANE!

Fot. Pixabay

Źródło: Instytut Metrologii i Gospodarki WodnejKomentarze