Joasia nigdy nie wróciła z imprezy u chłopaka. Archiwum X liczy na rozwikłanie sprawy sprzed 20 lat

Prokuratura Okręgowa w Tarnowie i policjanci z Archiwum X prowadzą poszukiwania ciała Joanny Matjaszek. Dziewczyna 20 lat temu zaginęła po imprezie urodzinowej u swojego chłopaka. Teraz śledczy liczą, że uda im się rozwikłać tę sprawę. 

Poszukiwania ciała są prowadzone wokół miejscowości Niwka w powiecie tarnowskim. Jak tłumaczą policjanci, w sprawie pojawiły się niedawno mocne dowody i informacje sugerujące, że dziewczyna została zamordowana i że jej zwłoki znajdują się cały czas gdzieś w tym rejonie.

 

ZOBACZ TEŻ: Tragiczna śmierć burmistrza Drobina. Zginął przygnieciony przez maszynę

 

Joanna Matjaszek urodziła się w 1982 roku. 3 listopada 2000 roku przebywała w Niwce pod Tarnowem na urodzinach swojego chłopaka. Wówczas też była widziana po raz ostatni. Przemysław W., partner Joanny miał się z nią tego wieczora pokłócić o pieniądze. Chciał, żeby dziewczyna dołożyła mu swoje oszczędności do zakupu głośników samochodowych.

 

Przemysław W. był człowiekiem porywczym i miał wówczas wywieźć dziewczynę do jednego z podtarnowskich lasów. Tam ślad po dziewczynie się urywa. Z kolei w domu jego siostry odnaleziono łańcuszek i torebkę dziewczyny. Skąd te przedmioty się tam wzięły?

 

Poszukiwana prowadzone dwie dekady temu nie przyniosły rezultatu, choć przeczesano teren około 100 hektarów. Obecnie w poszukiwaniach biorą udział psy tropiące, policjanci prewencji z Krakowa, śledczy Archiwum X, drony oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Miejmy nadzieję, że nowe informacje przyniosą wreszcie przełom w tej starej sprawie.Komentarze