Już jest! Najszybsza kolejka górska w Europie startuje jutro w POLSCE!

Park rozrywki EnergyLandia w Zatorze już jutro o godzinie 20 otwiera najbardziej oczekiwaną atrakcję w dziejach parku – Megacoaster Hyperion.  To najszybsza kolejka górska w Europie, która rozpędzić się może nawet do 142 kilometrów na godzinę!

Kolejka górska ma mieć aż półtora kilometra długości. W najwyższym punkcie wespnie się na 77 metrów, by pomknąć z zawrotną prędkością 142 kilometrów na godzinę do podziemnego tunelu! Do wagoników Hyperiona zmieści się 28 osób, które na trasie doświadczą nie tylko wielkich prędkości, ale też niesamowicie stromych spadków, sięgających nawet 85 stopni, oraz mocnych przeciążeń! W momencie wjazdów na wzniesienia odczuwalny ma być także efekt nieważkości.

 

Jeśli zakładane parametry zostaną faktycznie osiągnięte, to będzie to pierwsza w Europie i dziesiąta na świecie kolejka górska, jeśli chodzi o prędkość i rozmiary.

 

 

Za jej budowę odpowiedzialna jest firma Intamin. Przedsiębiorstwo rodem ze Szwajcarii specjalizuje się w budowie kolejek górskich i im podobnych, ekstremalnych instalacji w parkach rozrywki.

 

Otwarcie planowano na późną wiosnę, także można powiedzieć, że mamy drobne opóźnienie. Mimo wszystko chyba warto było poczekać – wszystko wskazuje na to, że szykuje się naprawdę niezły odlot!Komentarze