Bosak o wyborach. Na kogo głosowali jego wyborcy?

Krzysztof Bosak uzyskał w tegorocznych wyborach prezydenckich 6,78 proc. głosów i zajął czwarte miejsce. Polityk Konfederacji powiedział, jak w drugiej turze głosowali jego wyborcy.

Krzysztof Bosak zajmując czwarte miejsce w wyborach prezydenckich nie przeszedł do drugiej tury, co wywołało liczne liczne dyskusje na temat tego, na którego z dwójki pozostałych w walce o urząd prezydenta kandydatów zagłosują jego wyborcy. Przez ostatnie dwa tygodnie Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zabiegali o poparcie tej liczącej ponad 1 300 000 osób grupy.

Sam Krzysztof Bosak oficjalnie nie wsparł żadnego z kandydatów. Nie wyjawił też na kogo zagłosował. Zapytany przez Wirtualną Polskę o to, jak podzieliły się głosy jego wyborców z pierwszej tury, odpowiedział:

 

Myślę, że te głosy podzieliły się co najmniej na trzy grupy. Jedni zagłosowali na Andrzeja Dudę, drudzy na Rafała Trzaskowskiego, a trzeci oddali głos nieważny.

 

Bez względu jednak na to, kto wygra, widać już, że ja i Konfederacja mieliśmy rację. Obaj kandydaci są niemal identyczni. Zbliżony wiek i rodowód polityczny. Odzwierciedla to wstępny wynik wyborów.

 

Z danych sondażu late poll przeprowadzonego przez IPSOS wynika, że minimalna większość tych wyborców Krzysztofa Bosaka, którzy wzięli udział w II turze, oddała swój głos na Andrzeja Dudę. Było to 52,3 proc. z nich. Z kolei 47,7 proc. zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego.

 

ZOBACZ TEŻ: Zniszczono auto polityka. Sprawcy już zatrzymani.

 

źródło: wp.pl

zdjęcie: Facebook

 Komentarze