Kanye West wystartuje w wyborach prezydenckich w USA? Poparcia udzielił mu…

Amerykański raper Kanye West ogłosił na Twitterze, że zamierza kandydować w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA. „Musimy teraz, jako Amerykanie, zrealizować naszą obietnicę”.

Powszechne głosowanie w wyborach prezydenckich w USA odbędzie się 3 listopada 2020 roku, a 14 grudnia Kolegium Elektorów Stanów Zjednoczonych dokona ostatecznego wyboru. Niespodziewanie do rywalizacji o ten urząd dołączył Kanye West. Raper dodał na Twitterze wpis oznaczony hashtagiem #2020VISION.

 

Musimy teraz, jako Amerykanie, zrealizować naszą obietnicę przez zaufanie Bogu, zjednoczenie naszych wizji i zbudowanie wspólnej przyszłości. Ubiegam się o stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych!

– napisał Kanye.

 

„Masz moje pełne wsparcie!”

Wpis rapera na Twitterze skomentował Elon Musk, założyciel przedsiębiorstw takich jak SpaceX czy Tesla. „Masz moje pełne wsparcie!” – napisał.

Nie wiadomo, na ile poważnie należy traktować deklarację rapera. Jeżeli nie jest to tylko akcja promocyjna nadchodzącego albumu Kanyego Westa, to musi on poważnie zaangażować się w kampanię – do wyborów pozostało już niewiele czasu, a jako niezależny kandydat będzie miał przed sobą niełatwe zadanie w postaci konieczności pokonania urzędującego prezydenta Donalda Trumpa i jego kontrkandydata popieranego przez Partię Demokratyczną – Joe Bidena.

 

ZOBACZ TEŻ: Trump poprosił żonę o UŚMIECH! Jej reakcja TO HIT! (Wideo!)

 

 

zdjęcie: Twitter @kanyewestKomentarze