Kobieta w wieku 25 lat PRZESZŁA CICHĄ MENOPAUZĘ! Teraz jej ciało jest już nawet niezdolne do…

Pewna Brytyjka w wieku 25 lat przeszła cichą menopauzę. Dowiedziała się o tym całkiem przypadkiem.

Kobieta w wieku 30 lat była zdeterminowana żeby zostać mamą. W tym celu postanowiła poszukać dawcy nasienia na Facebooku. Po trzeciej nieudanej próbie zapłodnienia kobieta udała się do lekarza.

 

W gabinecie lekarskim przeżyła prawdziwy szok, gdy dowiedziała się, że sześć lat temu, w wieku zaledwie 25 lat, przeszła przedwczesną menopauzę!

Crystal Ashwood ostatecznie zdecydowała się na adopcję zarodka, czyli na skorzystanie nie tylko z pomocy dawcy nasienia, ale i dawczyni komórek jajowych. Ciało kobiety jest już niezdolne do naturalnego zajścia w ciążę.

 

Skąd bierze się przedwczesna menopauza?

 

W momencie, kiedy pula pęcherzyków jajnikowych wyczerpie się przed 40. rokiem życia, mówi się o przedwczesnej menopauzie (POF, ang. premature ovarian failure). Problem dotyka jedną na sto kobiet przed 40. rokiem życia i jedną na tysiąc przed trzydziestką. Diagnoza stawiana jest na podstawie wyników badań hormonalnych.

Przyczyny przedwczesnej menopauzy wciąż nie są do końca znane. Wśród najważniejszych wymienia się: niektóre choroby genetyczne, choroby autoimmunologiczne (m.in. choroba Hashimoto, cukrzyca typu 1, celiakia), leczenie onkologiczne i operacje ginekologiczne.

Wystąpieniu schorzenia sprzyjają także: zaburzenia rytmu snu, stres, palenie papierosów oraz niewłaściwa dieta.

 

Jak przebiega leczenie przedwczesnej menopauzy?

Zazwyczaj stosuje się hormonalną terapię zastępczą oraz terapię immunomodulującą. Część lekarzy zaleca suplementację dużą dawką melatoniny.

Największe ryzyko wiążące się z tym schorzeniem to brak możliwości naturalnego zajścia w ciążę.

 

Menopauza, czyli wygaśnięcie czynności jajników przypisywana jest średnio dla kobiet między 51, a 52 rokiem życia. Będzie to oczywiście zależne od indywidualnych uwarunkowań organizmu.

 

ZOBACZ TEŻ:Faceci spod tych ZNAKÓW ZODIAKU to urodzeni DŻENTELMENI! Wyjątkowo zaskoczą w DZIEŃ KOBIET!

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze