Kontrowersyjne słowa Janusza Korwina -Mikkego na temat kobiet i ich praw

Polityk Konfederacji Janusz Korwin – Mikke słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Taką też zamieścił na swoim profilu na Twitterze. Odnosiła się ona do „Strajku kobiet”.

 

Od wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej minęło już blisko dwa tygodnie. Orzeczenie to spotkała się z ogromnymi emocjami oraz falą protestów części społeczeństwa. Te są cały czas szeroko komentowane przez różnych polityków. Swoje zdanie na ich temat postanowił przedstawić również Janusz Korwin – Mikke, który słynie ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. W tym przypadku również nie zawiódł zamieszczając na swoim profilu na Twitterze wpis, który jest szeroko komentowany przez internautów.

 

„Zupełnie nie rozumiem? Czy trzeba było urządzać całą tę hecę by przekonać ludzi, że dawanie kobietom praw wyborczych było błędem? Przecież to i tak dla każdego myślącego człowieka było oczywiste.

Śp.Maria Skłodowska-Curie ich nie miała, a jakoś przeżyła. A śp.Joanna d’Arc nie…” – napisał Janusz Korwin – Mikke.

 

Polityk do tego zamieścił wulgarną grafikę.

 

 

W kolejnym swoim wpisie również odniósł się do „Strajku kobiet” pisząc, że nie ma on nic wspólnego z interesem kobiet. „Co kobietom po prawach dla LGBTQZ lub likwidacji „śmieciówek”? To jest program komunistycznej rewolucji. Kobiety mają być jej narzedziem” – napisał polityk.

 

Foto: You Tube/ TVP Sport (zrzut ekranu)Komentarze