Koronawirus zaatakował Kielce? Szkoła odwołuje zajęcia!

COVID-19, koronawirusie, koronawirusa epidemia, koronawirus, Wuhan

Koronawirus zaatakował Kielce? Szkoła odwołuje zajęcia! Rodzice trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej numer 25 imienia Kornela Makuszyńskiego w Kielcach obawiają się śmiertelnej choroby.

 

Koronawirus zaatakował Kielce?

 

Specjalne zajęcia pod nazwą „Wyzwanie-bezpieczeństwo” zaplanowano na terenie Targów Kielce dla uczniów Szkoły Podstawowej numer 25 w Kielcach. Rodzice trzecioklasistów poprosili o… odwołanie zajęć z obawy przed niebezpiecznym koronawirusem.

 

 

 

Do sprawy odniosła się pani Iwona Karyś, która sprawuje funkcję wicedyrektorki w Szkole Podstawowej numer 25 w Kielcach. Kobieta potwierdziła, że dzieci zrezygnowały z uczestniczenia w zajęciach organizowanych na terenie Targów Kielce.

 

 

Zobacz również: Młoda nauczycielka weszła w romans z uczniem. Uniknie kary, bo…

 

– To prawda. Grupa uczniów klas trzecich miała zaplanowane na dzień dzisiejszy, czyli 26 lutego wyjście do Targów Kielce, jednak wczoraj w późnych godzinach wieczornych rodzice wyrazili obawy, które przekazali do wychowawcy telefonicznie. Pytali, czy nie będzie lepiej, jeśli dzieci nie będą uczestniczyły w Targach, ponieważ jest tam zbiorowisko osób z różnych regionów Polski i z zagranicy, a informacje o zagrożeniu koronawirusem, jak i samą grypą, są niepokojące. Wychowawca poinformował o tym dyrekcję szkoły i wspólnie ustalono, że dzieci zostaną w szkole – mówi Iwona Karyś.

 

 

Wicedyrektor placówki edukacyjnej przyznaje, że niektóre dzieci czują się przerażone epidemią koronawirusa, co prawdopodobnie spowodowane jest rozmowami dorosłych w obecności najmłodszych.

 

Uważacie, że rodzice trzecioklasistów zachowali się właściwie? Czy ich panika jest przesadna? Zachęcamy was do dyskusji na ten temat w komentarzach pod artykułem.

 Komentarze