Lech Wałęsa POROZMAWIA z Putinem?! Chce przekonać go do pokoju!

Lech Wałęsa ma plan jak powstrzymać Władimira Putina przed inwazją na Ukrainę. Były prezydent planuje rozmowę z Putinem i przekonanie go do pokoju. Uda się?

Rozmowa na szczycie?

Lech Wałęsa chce powstrzymać Władimira Putina przed atakiem na Ukrainę. Noblista jest przeciwnikiem wpływów rosyjskich w Europie. Wspiera Ukrainę w jej dążeniach do demokracji. Demokratyczne plany Ukrainy nie są w smak Kremlowi. Władimir Putin planuje inwazję na naszego wschodniego sąsiada. Kto wie jak wojna na Ukrainie może się potoczyć. Czy rozprzestrzeni się na Europę? Lech Wałęsa jest pełen obaw, ale ma też nadzieję, że wciąż można powstrzymać Władimira Putina. Były prezydent chce rozmawiać z prezydentem Rosji.

Siła perswazji

Władimir Putin gromadzi wojska przy granicy z Ukrainą. Aktualnie przy granicy znajduje się już 130 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Świat obawia się krwawej wojny, a Wałęsa planuje dyplomatyczną ofensywę. Super Expressowi zdradził, co by powiedział Putinowi:

Powiedziałbym mu, że rozumie epokę, w  której przyszło mu żyć i przekonałbym go , że wojna do niczego nie prowadzi. Gdybym się z nim spotkał, to chciałbym go przekonać do tego, żeby żadnej wojny nie było.

Wałęsa posprząta?

Lech Wałęsa uchyla rąbka tajemnicy i zdradza, w jaki sposób rozmawiałby z prezydentem Rosji. Noblista powiedział:

Skuteczniejsze niż broń i siła są argumenty, negocjacje i rozmowy. Jestem w stanie nawet na księżyc lecieć, żeby wojny nie było, żeby uniknąć szaleństwa. Putin przestrzelił, wie, że nic nie wygra, narobił bałaganu, a ja pomógłbym go posprzątać.

Zachód nie jest tak optymistycznie nastawiony do rozmów z Putinem jak Wałęsa. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania apelują do swoich obywateli, żeby ci jak najprędzej opuścili Rosję i wrócili do kraju. Na rozmowy jest już za późno?

Źródło: Super Express

Zdjęcie: Facebook/ screen YouTube

Komentarze