Lewandowski pod ostrzałem byłej gwiazdy. „To, co on wyczynia, robiłem przez sześć lat z rzędu”

Wielu ekspertów oraz kibiców określa Roberta Lewandowskiego mianem najlepszego napastnika na świecie. Polak zasłużył na takie opinie będąc w świetnej formie strzeleckiej od lat. Mimo swoich osiągnięć były brazylijski napastnik Mario Jardel nie jest pod wrażeniem dokonań piłkarza Bayernu Monachium.

 

Robert Lewandowski od wielu lat imponuje skutecznością. Tylko w zeszłym sezonie był królem strzelców Bundesligi, Ligi Mistrzów oraz Pucharu Niemiec. Dodatkowo z Bayernem wygrał wszystkie te rozgrywki. Polski napastnik nie traci swojej dyspozycji strzeleckiej również w kadrze. W ostatnim spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną Lewandowski zdobył dwie bramki.

 

Mimo wielu osiągnięć i 55 goli zanotowanych w ostatnim sezonie są tacy, na których dokonania Roberta Lewandowskiego nie robią żadnego wrażenia. Wśród nich jest Mario Jardel, który występował m.in. w Porto, Sportingu Lizbona czy Galatasaray.

 

W rozmowie z portugalskim dziennikiem „Record” stwierdził, iż żadne napastnik na świecie nie ma obecnie takiego stylu jak on. Nawet Lewandowski. „Przeszedłem do historii, jestem wyjątkowy. Mówię to z pokorą. Lewandowski to zawodnik, który strzela od 45 do 60 goli rocznie, co robiłem przez sześć – siedem lat z rzędu. Byłbym dziś piłkarzem wartym 150 lub 200 milionów euro” – powiedział Jardel.

 

Brazylijczyk w swoim najlepszym sezonie 2001/2002 strzelił 48 goli w barwach Sportingu Lizbona. Ogólnie występując w tej drużynie strzelił 59 bramek, w 56 spotkaniach. W zespole Porto zanotował 23 trafienia w 35 meczach, a drużynie Galatasaray 34 gole w 43 występach. Mario Jardel karierę piłkarska zakończył w 2012 r.

 

Źródło: Sport.pl

Foto: You Tube/ TVP Sport (zrzut ekranu)Komentarze