Ma syna, ale jest lesbijką? Znana polska pisarka: „Nie planowałam coming outu”

Znana polska pisarka zrobiła coming out.

Coming out to określenie na „ujawnienie się”, które przyswoiły sobie osoby z nurtu LGBT. I tak właśnie określają przyznanie się do swojej orientacji.

Takie właśnie wyznanie zrobiła znana polska pisarka. Autorka książek: Kieszonkowy atlas kobiet, Dzidzia, Warszawa kobiet, Mama ma zawsze rację, Cwaniary, W krainie czarów, Jolanta, Smutek cinkciarza, Kobiety, które walczą: Rozmowy z zawodniczkami sztuk walki trzy razy nominowana była do nagrody Nike. Została też laureatką Paszportu Polityki.

 

Urodzona w 1979 roku Sylwia Chutnik przez 18 lat żyła w związku z mężczyzną i ma też syna. Teraz jednak podobno jest w związku z kobietą i przyznała się do odmiennej orientacji seksualnej!

 

Sylwia Chutnik – https://www.instagram.com/sylwia.chutnik/

 

W gejowskim dwutygodniku Replika, pisarka udzieliła wywiadu dotyczącego jej coming outu. A na instagramie sama tak zapowiada ten artykuł:

 

Nie planowałam coming outu, nie mam ochoty gadać o swoim życiu w gazetach. Ale sytuacja w Polsce jest zła i nie chcę być bierna. W wywiadzie mówię:
„(…) powiedziałam sama do siebie: ‚Ej, ale na co ty jeszcze czekasz? Aż obozy zaczną nam urządzać?’. Jesteśmy najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej, co jeszcze musi się wydarzyć? Jakie jeszcze granice mają być przekroczone, bym się odezwała? Jako dorosła osoba chcę powiedzieć dzieciakom LGBT: ‚Przepraszam was, że tak jest. Spier*******my ten świat. Jesteśmy winni tego, że homofobia i transfobia się rozprzestrzeniają. Outuję się publicznie, by was wspierać’. Ale też chciałabym mieć zwyczajną frajdę z tego, że się ujawniam – będę cieszyła się z każdej miłej wiadomości, jaką dostanę”.

 

Sylwia Chutnik twierdzi, że udzieliła tego wywiadu, by inni poczuli się lepiej. Ciekawe jak czuje się jej syn oraz dawny partner?

 

Zobacz też: Robert Biedroń cierpi! Chodzi o jego partnera…Komentarze