Mandaty dla właścicieli psów. Kieszenie obywateli ucierpią!

Spacer z ukochanym czworonogiem może zakończyć się wysokim mandatem nawet do 500 zł! Kary dostaną ci, którzy nie stosują się do nowych obowiązków.

Mandat za zwykły spacer z psem jest nie do pomyślenia. Właściciele psów mają obowiązki, za które będą surowo karani mandatami od 250 do 500 zł! Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 26 marca 2021 roku, które oficjalnie wejdzie w życie 10 kwietnia 2021 roku, za niedopilnowanie pupila i niespełnienie warunków grożą kary.

Rozporządzenie obejmuje przepisy, w których surowo zabrania się znęcania się nad zwierzętami i reguluje wysokość grzywny za wykroczenia. Nowe prawo pozwala również karać właścicieli psów, których pupile biegają bez smyczy w miejscach użyteczności publicznej typu: parki, skwery, łąki.

Jeśli właściciel posiada psa rasy agresywnej, kara może być dwukrotnie wyższa. Dotyczy to sytuacji, w których pies na spacerze może stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi wokół. Mandat mogą otrzymać również osoby, które bez odpowiednich zabezpieczeń (smycz, kaganiec) przewożą psa środkami komunikacji publicznej lub trzymają niezabezpieczone zwierzę na posesji bez ogrodzenia.

Źródło: fakt.pl

Zobacz także: Małgosia Kożuchowska SZCZERZE do fanów. „Mimo obaw o zdrowie…”

Komentarze