Sprawdzili proszki do prania. Wyniki są SZOKUJĄCE!

Sprawdzili proszki do prania. Wyniki są bardzo szokujące! O co chodzi?

Wykonano prawie 200 testów proszków. Zbadano dziesięć proszków do prania białych tkanin. Jakie są wyniki?

– Prawo do rzetelnej informacji jest jednym z podstawowych praw konsumenckich. Chcemy ułatwić konsumentowi wybór, dostarczyć informacje o jakości produktów i wspierać świadome decyzje zakupowe. Kontynuujemy testowanie różnych produktów codziennego użytku i prezentujemy wyniki badania jakości 10 proszków do prania białych tkanin – powiedział Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Do badań proszki kupowano w sklepach sieciowych i lokalnych. Badania były wykonywane w laboratorium w Łodzi.

Zobacz także: UWAŻAJ! Ta przyprawa jest SZALENIE niebezpieczna!

Najbardziej efektywny w usuwaniu plam okazał się Domol Vollwaschmittel (marka Rossmann). Dobrze plamy usuwają też: Formil Active (Lidl) oraz Tandil Classic (Aldi).

Najtaniej wychodzi proszek Ultra – 36 groszy za pranie.

– Wybierając proszek, warto przyjrzeć się informacjom podanym na opakowaniu a przy praniu stosować się do pewnych reguł, aby podtrzymywać trwałość i atrakcyjny wygląd ubrań czy innych tkanin, ale też chronić środowisko. Nasi specjaliści przygotowali garść porad, które pomogą konsumentom nie tylko wybrać proszek do bieli, ale również cieszyć się z dłuższego użytkowania posiadanych rzeczy oraz niższego kosztu wykonania prania. To ważne aspekty służące tak budżetowi domowemu, jak i środowisku naturalnemu – dodał Tomasz Chróstny.

Zobacz także: Smażysz na oleju? Nie mamy dobrych wieści…

Fot. UOKiK

Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Fot. PixabayKomentarze