Przebiegł MARATON we własnym DOMU! Jak i dlaczego to zrobił? (VIDEO)

maraton

Maraton to bieg o dystansie 42 195 metrów, więc jest to znaczna odległość.

Zazwyczaj aby przebiec maraton, uczestnicy zapisują się na zorganizowane biegi. Wówczas na trasie mają zapewniony pomiar dystansu i czasu, wodę, a także drobne przekąski.

Jednak mieszkaniec Hangzhou w Chinach pokonał ten dystans we własnym domu! Jak i dlaczego to zrobił?

Dlaczego?

Kto przy zdrowych zmysłach chciałby przebiec dystans maratoński w domu? Pomysł ten jest co najmniej nietypowy, jednak dla Pan Shancu stał on się koniecznością.

Bowiem ten Chińczyk był zamknięty w swoim domu ze względu na kwarantannę dotyczącą koronawirusa. Hangzhou,gdzie mieszka Shancuto  stolica prowincji Zhejiang. MIasto zostało zamknięte 5 lutego, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Zastosowano tak drastyczne środki ponieważ w lutym zanotowano tam aż 159 przypadków koronawirusa.

Nie mógł wytrzymać!

Pan Shancu jest biegaczem amatorem, biega jednak maratony. Dla osoby aktywnej przebywanie bez ruchu i w zamknięciu jest niezwykle męczące. To dlatego mieszkaniec Hangzhou postanowił przebiec maraton we własnym mieszkaniu. Jak mówi:

„Nie byłem na zewnątrz przez wiele dni, dziś nie mogę już dłużej znieść siedzenia!”

Jak to zrobił?

Bieganie po rezydencji nie wydawało by się tak oryginalne jak po małym mieszkanku. A takie właśnie ma Pan Shancu. Jedno okrążenie jego pokoju to zaledwie 8 metrów. Zdeterminowany maratończyk przebiegł więc swój pokój ponad sześć tysięcy razy!

Swoją historią podzielił się na stronie Sina Weibo (chińska platforma mediów społecznościowych) i powiedział, że przebiegł nawet więcej niż 42 kilometry!

„Przebiegłem 50 km, w czasie 4:48:44, byłem cały spocony, czuję się świetnie!”

Zobacz też: Tragiczne zdarzenie podczas biegu w GDYNI. Zmarł…

No excuse

Jak widać, dla prawdziwego biegacza nie ma wymówek i nie ma przeszkód! Przykład Pan Shancu pokazuje, że jeśli ktoś chce ćwiczyć, trenować, to może to zrobić w każdych warunkach. Nawet tak ograniczonych jak małe mieszkanko…

https://twitter.com/Jokin4318/status/1228072583427432449?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1228072583427432449&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F46668041%2Fmaraton-miedzy-meblami-chinczyk-nie-mogl-wyjsc-przez-koronawirusa

fot. screnn twitterKomentarze