Masz TO na paznokciach?! Uważaj! To objaw poważnej CHOROBY!

Paznokcie mogą dawać nam sygnały, że z naszym zdrowiem dzieje się coś złego. Ich wygląd może świadczyć o tym, że w organizmie człowieka mogła pojawić się poważna choroba. Dlatego jeśli zauważysz na paznokciach niepokojąco wyglądające białe plamy najlepiej zrobisz jak pójdziesz z tym do lekarza!

Na niepokojący objaw szczególną uwagę powinny zwracać panie. Wiele z nich ma stale pomalowane paznokcie dlatego może nie zauważyć problemu. Lekarze podkreślają, że warto zwracać na nie uwagę, ponieważ ich stan może poinformować nas, że z naszym organizmem nie jest najlepiej i mogła pojawić się choroba. Czerwona lampka powinna zapalić się u osób, na których paznokciach pojawiły się białe plamki, absolutnie nie wolno ich bagatelizować! Objaw ten lekarze nazywają jako leukonychia.

 

ZOBACZ:Zauważyłeś na swoich paznokciach bruzdy? Koniecznie idź do lekarza! To może być…

 

 

W medycynie odróżnia się kilka jej odmian i każda świadczy o innym typie choroby. Leukonychia prawdziwa oznacza niedożywienie lub brak w organizmie soli mineralnych, tj białko czy cynk. Białe plamki mogą również świadczyć o zbyt dużej ilości wapnia w naszym organizmie co zwiększa ryzyko zatrucia metalami ciężkimi. Może być to także oznaka poważnych chorób tj. rumień wielopostaciowy, łysienie plackowate, a nawet ziarnica złośliwa. Mniej niepokojącym objawem jest pseudoleukonychia, która powstaje w wyniku zbyt nadmiernego używania lakieru do paznokci.

 

 

źródła: pikio.pl, foto pixabay.com, wideo youtube.com

 

 

 

 

 Komentarze