Zmiana zarzutów wobec matki i ojczyma Kamilka z Częstochowy. Co powiedzieli oskarżeni?

8 maja 2023 r. w szpitalu zmarł 8-letni Kamilek. Chłopiec był dręczony przez ojczyma a 29 marca 2023 r. nastąpił atak, którego skutkiem była śmierć chłopca.

Dawid B. polewał Kamilka wrzątkiem, bił, rzucił też dzieckiem o rozgrzany piec. Powodem tak drastycznej agresji było to, że 8-latek strącił telefon swojego ojczyma. Matka chłopca nie broniła syna, a teraz – po sekcji zwłok 8-latka – obydwoje usłyszeli zarzuty.

Dotyczą one nie tylko 8-letniego Kamila, ale też 7-letniego Fabiana, a w celu zachowania bezstronności sprawę prowadzi Prokuratura w Gdańsku.

 

https://www.facebook.com/szczyty.AR

 

Dawid B. odpowie za zabójstwo chłopca ze szczególnym okrucieństwem

 

Dawid B. usłyszał zarzut popełnienia zabójstwa chłopca

 

…ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie poprzez m.in. polewanie go wrzącą wodą, uderzanie prysznicem i pięściami po ciele i rzucenie pokrzywdzonego na rozżarzony piec węglowy. Skutkiem działań podejrzanego było spowodowanie u ośmioletniego chłopca ciężkich obrażeń ciała, które po pozostawieniu go w stanie bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia, bez udzielenia pomocy, doprowadziły do jego śmierci.

– podaje Radio Gdańsk.

 

Ojczym Kamilka dostał też zarzut dotyczący znęcania się nad Kamilem oraz Fabianem od listopada 2020 roku do 3 kwietnia 2023. Chodziło o:

 

…bicie go rękoma po całym ciele, rzucanie o podłogę i meble, kopanie po ciele i głowie, przypalanie papierosami, skutkujące szeregiem obrażeń ciała doznanych przez dziecko.

 

Magdalena B. pomocnictwo do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

 

Matka chłopców, Magdalena B., usłyszała zarzut pomocnictwa:

 

…do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie poprzez – pomimo ciążącego na niej obowiązku – zaniechanie działania i niepodejmowanie reakcji chroniących małoletniego przed aktami przemocy ze strony ojczyma oraz nieudzielenie pomocy skatowanemu chłopcu znajdującemu się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, czym ułatwiła Dawidowi B. dokonanie jego zabójstwa.

 

Drugi zarzut dotyczy pomocnictwa do znęcania się fizycznego i psychicznego nad Kamilem i Fabianem.

 

Co powiedzieli oskarżeni?

 

Magdalena B. i Dawid B. złożyli wyjaśnienia w sprawie. Ojczym chłopców przyznał się do części zarzutów, matka nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów.

 

Zobacz też:

Marianna Schreiber pod domem Kamilka z Częstochowy. Oto CO usłyszała od sąsiadów!

 

źródło/cytaty: Radio Gdańsk

 

 

Komentarze