Minister edukacji o powrocie dzieci do szkół. Będą istotne zmiany

Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję w sprawie powrotu dzieci do szkół po wakacjach. Ogłosił ją minister Dariusz Piontkowski. Co z nauką po 1 września?

– Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach, zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym w salach lekcyjnych – powiedział Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Szkoła

Minister podkreślił, że najważniejszą sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i pracownikom oświaty.

– Chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół, dlatego też wyraźnie mówimy to, o czym wspomniał Premier, Główny Inspektor Sanitarny czy Minister Zdrowia: chcemy żeby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, zajęcia odbywają się w szkołach. Nie zakładamy, aby w szkołach był obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas standardowych zajęć – dodał.

Minister wspomniał też, że w szkołach będą obowiązywały zasady higieny osobistej, więc będzie m.in. obowiązek dezynfekcji rąk.

Resort edukacji we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia stworzył wytyczne mówiące, w jaki sposób zorganizować prace szkół, aby wszyscy czuli się bezpiecznie. Te wytyczne trafią do szkół i placówek oświaty.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku szkolnym nauka odbywała się częściowo zdalnie. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Fot. PixabayKomentarze