Nakaz noszenia maseczki?! To nic, że nie mogłeś jej kupić.

Nakaz noszenia maseczki?! To nic, że nie mogłeś jej kupić.

Obowiązek noszenia maseczki. Co się stanie jeśli nie mogliśmy jej kupić?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski na dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.
Jak dodał szef resortu zdrowia noszenie maseczek lub chustek pozwoli znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.
-Od przyszłego czwartku będziemy wprowadzali obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To na dzień dzisiejszy, gdy już coraz więcej jest osób chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy, ale innych przed nami. W związku z tym od przyszłego czwartku taki obowiązek będzie dla wszystkich w przestrzeni publicznej – powiedział Szumowski.

-Wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy – poinformował za pośrednictwem Twittera resort zdrowia.

Czy w związku z nowymi obostrzeniami należy koniecznie nosić specjalistyczne maseczki ochronne? Tych niestety tak jak rękawiczek zaczyna brakować. Istnieje jednak szereg alternatyw by od przyszłego czwartku nie łamać nowych przepisów.

– Nie mówimy, że musi być to maseczka: może być to chustka, może być to szalik. Konkretne regulacje przedstawimy po świętach – powiedział Szumowski.

Jak dodał szef resortu zdrowia kluczowe jest zasłonięcie ust i nosa. Zatem nie musi to być tylko i wyłącznie maseczka ochronna.Komentarze