Nowe doniesienia lekarzy: KORONAWIRUS MOŻE POWODOWAĆ POWAŻNĄ CHOROBĘ u 30 i 40-latków!

Nowe doniesienia lekarzy wskazują, że koronawirus może prowadzić do poważnych chorób, nawet u młodych ludzi. Narażeni są 30 i 40-latkowie.

Wiemy już, że COVID-19 mutuje i może przybierać różne formy przechodzenia choroby od łagodnego po cieżkie- utrudniające samodzielne oddychanie.

 

„Wirus wydaje się powodować krzepnięcie krwi w tętnicach, co prowadzi do poważnych udarów” tłumaczy portalowi CNN neurochirurg Thomas Oxley. Podobne wnioski dotyczące krzepnięcia krwi płyną także z badań innych lekarzy w USA.

 

Amerykańscy lekarze ostrzegają, że COVID-19 może prowadzić do udarów u 30 i 40-latków, którzy nie mają żadnych poważnych chorób współistniejących.

 

Nowojorski szpital Oxleya odnotował pięć przypadków udarów u osób poniżej 50. roku życia w ciągu dwóch tygodni. Przed epidemią spotykało to średnio 1,5 pacjenta miesięcznie. Większość z nowych pacjentów z udarem nie miała wcześniej poważnych chorób i przebywała w domu z łagodnymi symptomami lub bez objawów koronawirusa.

 

Specjaliści w Nowym Jorku także informują o wzroście liczby udarów.

 

W USA podejrzewa się, że wiedząc o przepełnionych szpitalach, ludzie opierają się przed telefonem pod numer alarmowy. W trakcie epidemii Amerykanom doradza się, by robili to, jeśli mają problemy z oddychaniem oraz wysoką gorączkę.

 

ZOBACZ TEŻ:Owsiak nie wytrzymał. Minister sprawia, że sprzęt medyczny wraca do magazynów!

 

W Polsce jest już ponad 10 tysięcy zakażeń koronawirusem. Komisja Europejska ma przygotować Fundusz Ożywienia warty nawet ponad bilion euro.

 

 

Źródło:polsatnews;medonet/pixabayKomentarze