NOWE fakty nt. głosowania ws. KRS! Posłanka wyznała prawdę.

Poznaliśmy nowe fakty na temat głosowania w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa! Posłanka Kolacji Obywatelskiej Iwona Śledzińska-Katarasińska wyjawiła całą prawdę!

 

Nowe fakty w sprawie głosowania nad wyborem członków do Krajowej Rady Sądownictwa podała Iwona Śledzińska-Katarasińska w specjalnym oświadczeniu dla Polskiej Agencji Prasowej. Okazuje się, że nie miała ona nic wspólnego z anulowaniem głosowania! Gdy posłanka KO podeszła do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek (Prawo i Sprawiedliwość) chciała jedynie przekazać, że ma problemy techniczne. Chciała się dowiedzieć, czy może zagłosować drugi raz. Czytamy:

 

W związku z powtarzającymi się informacjami jakobym była jedną z osób proszących panią marszałek Witek o anulowanie pierwszego głosowania nad kandydatami do KRS kategorycznie wyjaśniam: popełniłam błąd w tym głosowaniu, przedwcześnie kończąc procedurę, ale nie zwracałam się o jej unieważnienie z powodu kłopotów technicznych, a jedynie przyznając się do błędu pytałam, czy ja – jako że głosowanie ciągle trwało – mogę do niego powrócić. Pani marszałek z uśmiechem odpowiedziała, że jest to niemożliwe.

 

Po tym, jak Witek powiedziała jej, że nie może wrócić do głosowania, Śledzińska-Katarasińska spokojnie wróciła na swoje miejsce w ławach sejmowych. Z związku z tym, kłamliwe jest mówienie, że opozycja chciała anulować głosowanie. Jak wyjaśnia posłanka: „Tym samym nie mam nic wspólnego z późniejszym rozwojem wydarzeń i decyzją Pani Marszałek. Regulamin Sejmu nie pozostawia wątpliwości. Powtórne głosowanie może się odbyć po ogłoszeniu wyników i ewentualnym przyjęciu udokumentowanego i podpisanego przez 30 posłów wniosku o reasumpcję”.

 

ZOBACZ TEŻ: Marian BANAŚ może mieć KŁOPOTY! Stanie przed KOMISJĄ!

 

Przypomnijmy, podczas głosowania metodą wielokrotnego wyboru, wielu posłów zaczęło zgłaszać problemy techniczne. W Sejmie zapanował wówczas wielki chaos. Dało się słyszeć, jak jakaś posłanka mówi do Witek: „trzeba anulować, bo my przegramy”. Następnie marszałek głosowanie anulowała, bez podania jego wyniku. Lewica złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnia przestępstwa, a Koalicja Obywatelska domaga się dymisji Elżbiety Witek z funkcji Marszałka Sejmu RP.

 

Źródło: Wirtualna Polska oraz Polska Agencja PrasowaKomentarze