Nowy sondaż partyjny. Kaczyński może się martwić?

Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl sporządziło najnowszy sondaż partyjny. Jak wynika z niego poparcie dla części ugrupowań trochę się zmieniło.

 

W najnowszym sondażu partyjnym sporządzonym przez pracownie Social Changes wciąż na powadzeniu jest Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może cieszyć się poparciem w wysokości 33 proc. Jest to wzrost o jedne punkt procentowy w porównaniu z ostatnimi badaniami tej pracowni.

 

PiS jednak nie może wrócić do takiego poparcia jakim cieszył się jeszcze kilka miesięcy temu. Spowodowane jest to najprawdopodobniej orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, protestami oraz kolejnymi obostrzeniami.

 

Na drugim miejscu w sondażu plasuje się Koalicja Obywatelska. Chęć zagłosowania na te partię wyraziło 26 proc. respondentów. Tym samym jest to spadek o pięć punktów procentowych w stosunku do wcześniejszego badania.

 

Podium zamyka Lewica z 13 proc. poparcia, a za nią jest Konfederacja z 10 proc. Obydwa ugrupowania w ostatnim czasie przekonały do siebie nowych respondentów.

 

PSL natomiast stracił uznanie i chęć zagłosowania na niego wyraża 5 proc. ankietowanych.

 

Tak wygląda sytuacja, gdy w sondażu nie uwzględnia się ugrupowania Szymona Hołowni. Gdy ono się jednak pojawia to cieszy się 21 proc. poparciem i zajmuje drugie miejsce. Pierwsze wówczas wciąż jest PiS, na które zagłosowałoby 32 proc. ankietowanych, a trzecia Koalicja Obywatelska z 21 proc. poparciem.

 

Źródło: wPolityce.pl

Foto: You Tube/ naTemat (zrzut ekranu)Komentarze