OGROMNE zmiany ws. maseczek! Znacznie MOCNIEJSZE restrykcje!

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa już od ponad roku i nic nie wskazuje na to, aby groźny wirus miał „odpuścić.” Rządy na całym świecie w tym w Polsce wprowadzają wiele obostrzeń. Jak się okazuje ogromne zmiany pojawią się ws. maseczek.

Koronawirus od ponad roku nie odpuszcza zarówno w Polsce jak i na całym świecie. W naszym kraju liczba zakażeń stale rośnie, i nic nie wskazuje na to, aby miała spadać. Od jakiegoś czasu w Polsce również rząd wprowadził wiele, różnych obostrzeń. Jednym z obostrzeń jest przymus noszenia maseczek. Jak się jednak okazuje to nie koniec wszelkich restrykcji i już niedługo pojawią się ogromne zmiany ws. maseczek. O co dokładnie chodzi? Restrykcje mają być surowsze. Jak…

poinformował doradca rządu profesor Horban, który stwierdził, że nakaz noszenia prawidłowych maseczek można narzucić rozporządzeniem.

Adam Niedzielski wyda dziś takie rozporządzenie. Najważniejsze jest jednak to, aby się do tego rozporządzenia stosować

-powiedział.

Co ciekawe na ten temat wypowiedział się także sam zainteresowany, twierdząc, że aktualnie takiego rozporządzenia nie będzie.

Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone, jeśli chodzi o standard ich noszenia, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować

-powiedział Minister Zdrowia-  Adam Niedzielski.

Co ciekawe dodał jednak, że nowe przepisy mogą zostać wprowadzone już w przyszłym tygodniu.

 

 

Komentarze