Ostre słowa Lecha Wałęsy! Co na to prezydent Duda?

zszokował, wałęsa, lech wałęsa

Post Lecha Wałęsy wzbudził wielkie sensacje! Były prezydent i legenda „Solidarności” wygarnął wiele rzeczy Andrzejowi Dudzie!

 

Ostra reakcja Lecha Wałęsy była spowodowana wystąpieniem Dudy podczas spotkania  Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w katowickim Spodku. Sobotnie spotkanie przejdzie jednak do historii ze względu na wystąpienie prezydenta. Andrzej Duda mówił o konieczności reformy polskiego sądownictwa. Zdaniem prezydenta:

 

To się musi zmienić albo Polska nie będzie normalnym państwem (…) Nie mogą nam tego zabrać. Nie będzie normalnym państwem, jeżeli tego nie zrobimy.

 

Zmiany, które chce wprowadzić PiS odnośnie do polskiego wymiaru sądownictwa były również tematem przewodnim wystąpienia Mateusza Morawieckiego. Prezes Rady Ministrów mówił na Śląsku:

 

Dodam tylko jedno zdanie. Jest taka grupa w Polsce, która kładzie się Rejtanem w interesie sędziów. Ja wolę, żebyśmy się kładli Rejtanem w interesie wszystkich, w interesie ludzi pracy.

 

Z pewnością Lech Wałęsa nie mógł cicho usiedzieć i opublikował post na swoim profilu w mediach społecznościowych. Były prezydent napisał:

 

Panie prezydencie Duda. Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu kategorycznie powoływać się na historyczną Solidarność. Za postawą jaką Pan prezentuje, za burzenie systemu trójpodziału władz o który Solidarność walczyła, za łamanie Konstytucji. Za kłamstwa, manipulacje i pomówienia. Jestem przekonany że Solidarność tamtych czasów by to z hukiem zrobiła, by Pan nie kalał jej szeregów.

 

ZOBACZ TEŻ: Profesorka opowiedziała za tradycyjnym modelem rodziny. Minister Gowin chce za to ją …

 

Internauci zwracali uwagę na hipokryzję Wałęsy. Pisali m.in.: „Panie Wałęsa ! Ile z tych ideałów Solidarności pan spełnił? Nawet komuchów pan nie obalił tak jak trzeba bo wszędzie się wał ęsają!”, „Zabronić to on może Danuśce jeść orzechów”.

 

Źródło: Wirtualna Polska

Komentarze