PARKINGOWA REWOLUCJA! Od przyszłego roku miejsca parkingowe będą SZERSZE – i to wcale nie jest dobra wiadomość!

Wielu kierowców zapewne się cieszy, ale obowiązkowe poszerzenie miejsc parkingowych będzie niosło za sobą wiele niedogodności!

 

Ministerstwo infrastruktury zmienia przepisy dotyczące minimalnej szerokości miejsc parkingowych. Do tej pory musiały one mieć co najmniej 2 metry i 30 centymetrów. Od 1 stycznia 2018 roku szerokość wzrośnie do 2,5 metra.

 

W wypadku miejsc parkingowych położonych przy samej jezdni będzie trzeba zapewnić aż 3,6 metra szerokości! Jej ograniczenie będzie możliwe tylko w wypadku zapewnienia dojścia lub ciągu pieszo-jezdnego.

 

Zmiany zapewne ucieszą większość kierowców, ale mogą też mieć pewne minusy. Po pierwsze każdy nowo budowany lub remontowany parking będzie miał mniej miejsc postojowych. Co za tym idzie, np. na parkingach płatnych ich cena może wzrosłość. Ta sama sytuacja spotka deweloperów budujących przy nowych mieszkaniach garaże lub parkingi – będą mogli wyznaczyć mniej miejsc postojowych, a co za tym idzie ich cena może być wyższa.

 

Każdy kij ma dwa końce – właściciele większych aut i kierowcy o niższych umiejętnościach zapewne się ucieszą, bo zaparkują łatwiej – pod warunkiem, że znajdą wolne miejsce. A o te już teraz trudno w centrach miast i w godzinach szczytu zakupowego przy galeriach handlowych.

Komentarze