Patron WYKRYŁ ponad 200 ŁADUNKÓW WYBUCHOWYCH! Został ODZNACZONY przez ZEŁENSKIEGO!

Patron to czworonożny saper, który pracuje z pirotechnikami z Czernihowa. Piesek wykrył już ponad 200 ładunków wybuchowych. Jego odpowiedzialna i niebezpieczna praca została doceniona przez prezydenta Ukrainy.

Patron nie ma sobie równych

Wołodymyr Zełenski mówił o umiejętnościach i sukcesach psa Patrona, który jest saperem i oczyszcza teren z min. Jego praca jest niebezpieczna, ale też niezwykle ważna. Prezydent Ukrainy podkreślił, że Patron wykrył już 236 ładunków wybuchowych. Zełenski powiedział podczas uroczystości w Pałacu Maryńskim w Kijowie:

Chcę nagrodzić tych ukraińskich bohaterów, które oczyszczają nasze tereny z min. Razem z nimi małego sapera Patrona, który nie tylko pomaga neutralizować materiały wybuchowe, ale też uczy nasze dzieci zasad bezpieczeństwa tam, gdzie panuje zagrożenie minowe

W imieniu dzielnego pieska odznaczenie odebrał opiekun Patrona- Mychajło Iljew. Odznaczenie zostało przyznane w obecności premiera Kanady Justina Trudeau. Patron machał ogonem i szczekał, co bardzo podobało się zgromadzonym.

Instagram/ Wołodymyr Zełenski

Patron czyli nabój

W języku ukraińskim słowo ‚patron’ oznacza nabój. Piesek ma dwa lata i stał się bardzo popularny nie tylko w Ukrainie, ale również poza jej granicami. Patron jest pieskiem rasy Jack Russel terier. Psi saper uczestniczy w rozminowaniu terenów w obwodzie czernihowskim. Jego opiekun powiedział w rozmowie z dziennikarzami portalu Suspilne:

Jak znajdzie, zaczyna kopać. Potem dostaje smakołyk i do pracy wkracza saper.

Piesek uwielbia ser, ma konto na Instagramie. Jego profil obserwuje ponad 211 tysięcy osób. Patron występuje też w filmikach edukacyjnych, które instruują dzieci i dorosłych, jak zachować się na terenach, które mogą być zaminowane. Patron został uwieczniony też n muralu w Równem.

Źródło: RMF24

Zdjęcie: Facebook, Instagram. Wołodymyr ZełenskiKomentarze