Elektrownia atomowa w Polsce? Andrzej Duda wypowiedział się w tym temacie!

Prezydent Andrzej Duda, w niedzielę na antenie TVP, zabrał głos w sprawie budowy elektrowni atomowej w Polsce, oraz przedstawił planowane inwestycje.

Andrzej Duda przyznał, że są podejmowane działania w kierunku budowy elektrowni atomowej, w celu odchodzenia od węgla ku ochronie środowiska i zmniejszenia stopnia niszczeni klimatu.

www.Pixabay.com

Dodał także, że elektrownie te, mają zapewnić Polsce suwerenność – to samo tyczy się gazu. Przyznał, że w tym celu kontynuują rozbudowę gazociągu w Świnoujściu, oraz są plany nowego gazoportu w Gdańsku.

 Odchodzimy od węgla, jako tradycyjnego u nas surowca energetycznego, przechodzimy na energię ze źródeł odnawialnych, ale potrzebujemy także i stałego, pewnego źródła dostaw energii elektrycznej. Takim źródłem, tak naprawdę, i najbardziej sprzyjającym klimatowi jest energia nuklearna, energia pochodząca z atomu – mówił. – Dzisiaj bardzo poważnie podejmujemy działania w kierunku budowy w Polsce elektrowni atomowych po to właśnie, aby chronić środowisko i po to właśnie, żeby w jak najmniejszym stopniu to niszczenie klimatu postępowało

Instagram: Andrzej Duda

Co Wy na to?

Artykuł (źródło: Onet)
Zdjęcia (źródło; Pixabay, Instagram/Andrzej Duda)Komentarze