Paweł Kukiz przeżywa tragiczne chwile. Właśnie okazało się, że…

Paweł Kukiz w 2015 w stylu amerykańskim wszedł z wielką pompą na scenę polityczną. Lecz dziś zamiast radości jest wielki smutek. Okazało się, że…

 

w najnowszym sondażu, opublikowanym na łamach portalu „Do rzeczy” dalszy los Pawła Kukiza jest niemal przesądzony. Zgodnie z badaniem formacja (bo to nie partia!) Kukiz’15 znalazłoby się poza polskim parlamentem. Co to oznacza? Polityczny koniec dzielnego wojaka o jednomandatowe okręgi wyborcze. Jak czytamy w „Do rzeczy” Paweł Kukiz i jego polityczni pobratymcy w sondażu „Rz” nie przekroczyli 5 proc. progu wyborczego. Otrzymali w badaniu 4,7 proc. poparcia politycznego. Co z kolei oznacza dwukrotny spadek poparcia od październikowych wyborów parlamentarnych.

 

Kolejną, smutną kwestią dla pana posła Pawła Kukiza są wybory prezydenckie. Wiadomo, że kandydatem Koalicji Polskiej (PSL+Kukiz’15) jest szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosinak-Kamysz. A to właśnie osoba Pawła Kukiza pięć lat temu właśnie w wyborach prezydenckich zrobiła największe zamieszanie. Kandydat obywatelski zajął trzecie miejsce!

 

To był dla niego wyjątkowy czas. Media i część opinii publicznej się nim zachwyciła. Przedstawiany był jako kandydat niezależny, i co ważne – antysystemowy. Na swoich sztandarach „partyjnych” mieli przecież wypisaną walkę z dotychczasowym systemem politycznym. Po wejściu Kukiz’15 do Sejmu i wprowadzenia swoich posłów, pod koniec kadencji został niemal sam. Większość albo się wypisała z jego formacji lub przeszła do Prawa i Sprawiedliwości (vide: Adam Andruszkiewicz, dzisiejszy 29-letni minister w PiSie).

 

ZOBACZ: Zapendowska OSTRO o zespole „Piękni i młodzi”: „Niech oni lepiej zajmą się…”

 

Później już było coraz gorzej. Wszedł w koalicję z typową, systemową partią PSL, o której niegdyś mówił, że są partią przestępczą. Ale kto by o tym pamiętał. Nadzieje na to, że Paweł Kukiz odmieni scenę polityczną już dawno prysły. I chyba nikt nie ma wątpliwości. Po prostu, tragiczne chwile tego polityka-artysty będą się raczej przedłużać (przynajmniej do końca IX kadencji Sejmu).

 

ZOBACZ TAKŻE: Posłowie Kukiz’15 PIORĄ BRUDY na Facebook: „Oddaj pieniądze!” , „nawet żona Cię nie obroni”.  O co poszło?

 

Źródło: „Do rzeczy”

 Komentarze