Pierwsza osoba na świecie przyjęła SZCZEPIONKĘ na koronawirusa! Opowiada jak się CZUJE

Pandemia koronawirusa trwa już kilka miesięcy i nie zmniejszyła jak dotąd swojego zasięgu. Wszyscy z niecierpliwością czekają na wieści o szczepionce lub innym skutecznym sposobie na COVID-19.

Ale mamy pozytywne wiadomości! Mimo że szczepionka nie jest jeszcze dostępna, to w fazie testów klinicznych przyjęła ją już pierwsza osoba na świecie. Jest nią dr Elisa Granato, włoska mikrobiolog. Zdarzenie to może stanowić przełom w badaniach nad koronawirusem.

 

CZYTAJ TAKŻE: Ratownik medyczny ZNIESMACZONY zachowaniem pacjentów! „Co się z wami dzieje?”

 

Dr Elisa Granato zdecydowała się na wzięcie udział w badaniu szczepionki na koronawirusa i tego jak wpływa na organizm – pozytywnie lub negatywnie. Opowiada o tym, jak się czuje.

 

– Jestem jak najbardziej żywa

 

– powiedziała.

 

Pojawiły się nawet fake newsy o jej śmierci, którą spowodowała rzekomo szczepionka. Podano jej ją 3 dni temu w czasie testów w Wielkiej Brytanii.

 

– Jak na razie czuję się dobrze, a cały zespół wykonuje fantastyczną pracę, obserwując nas i wspierając wszystkich uczestników badań

 

– stwierdziła.

 

Fake newsom zaprzeczają także dziennikarze.

 

„W mediach społecznościowych krążyły wieści o tym, że zmarł pierwszy wolontariusz w badaniu szczepionki z Oxfordu. To nie jest prawda! Dziś rano spędziłem kilka minut na czacie z Elisą Granato przez Skype. Jest bardzo żywa i powiedziała mi, że czuje się absolutnie w porządku”

 

– napisał  brytyjski dziennikarz BBC Fergus Walsh na Twitterze.

 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus to BROŃ biologiczna? Polski profesor jest PEWIEN

 

Źródło: onet.pl / foto Twitter.com

Komentarze