PILNE! Kolejne OBOSTRZENIA! Teraz Polacy nie będą mogli…

Przez wiele miesięcy trwa właśnie epidemia koronawirusa. W Polsce liczba zakażeń rośnie i pojawiają się ciągle nowe obostrzenia. Dzieci przeszły na nauczanie zdalne, a niektóre branże zostały zamknięte. Nie wiadomo czy czeka nas kolejny lockdown. Teraz jednak doszło do kolejnych obostrzeń. To niedobre wieści dla Polaków! Od teraz nie będą mogli…

Od jakiegoś czasu w Polsce pojawiają się coraz to nowe obostrzenia. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! Wprowadzą lockdown? Te słowa nie pozostawiają ZŁUDZEŃ…

Teraz pojawiło się nowe obostrzenia. Tym razem nie stworzył go polski rząd, a czeski. W Czechach bowiem panuje stan wyjątkowy, który ma być wprowadzony do 20 listopada. Co to oznacza dla Polaków? Również spore restrykcje.

Od 9.11. podróżni z Polski co do zasady nie będą mogli wjechać na terytorium Czech

-taką informację możemy przeczytać na stronie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na stronie gov.pl.

Czy są jakieś wyjątki?

Specjalne pozwolenia pojawią się dla osób, które pracują bądź studiują w Czechach. Dodatkowo przekroczyć granicę może czeski obywatel, cudzoziemiec który posiada stałą bądź tymczasową kartę pobytu. Zakaz nie dotyczy również dzieci poniżej 5 roku życia, oraz dyplomatów. Także w nagłych przypadkach dotyczących ochrony zdrowia ten zakaz nie obowiązuje.

Warto również pamiętać, że osoby, które wjeżdżają do Czech na więcej niż 12 godzin muszą posiadać negatywny test na COVID-19.Komentarze