Piotr Zelt przeżywa dramat. Jak można było go tak oszukać?

Piotr Zelt – aktor filmowy i teatralny opowiedział publicznie o swoim dramacie. Sam jeszcze nie może w to uwierzyć jak go oszukano.

 

Poszło o materiał w programie „Wiadomości” (TVP 1), który szkalował Kingę Rusin. Dziennikarka TVN-u była przedstawiona jako „pseudoelita”, która nie potrafi się zachować na salonach. Materiał powstał na bazie postu Kingi Rusin na Instagramie, kiedy opublikowała zdjęcie z zamkniętej imprezy po rozdaniu Oscarów.

 

Piotr Zelt wypowiedział się w tym materiale, ale aktor nie przewidział, że jego wypowiedź zostanie zmanipulowana. Jak wyznawał aktor on bronił Kingi Rusin, ale redakcja „Wiadomości” wycięła jego wypowiedzi i wybrała te momenty, które im najbardziej pasowały. Teraz to tak tłumaczy:

 

Zadzwonił do mnie pan, który powiedział, że chce zrobić program dotyczący szumu medialnego, który się pojawił w sprawie wpisu Kingi na Instagramie. Program oczywiście miał być miły, z uśmiechem. Nie uprzedził mnie, że będzie to materiał dla „Wiadomości” i to jeszcze politycznie podwiązany. Mimo zastrzeżeń do tego medium, udzieliłem tej wypowiedzi. Uznałem, że często jest tak, że ludzie oglądający TVP nie oglądają mediów nie do końca sprzyjających obecnej władzy, np. TVN-u. To powoduje hermetyzm przekazu. Nie zapaliła mi się lampka kontrolna, że udzielanie tej wypowiedzi jest niebezpieczne.

 

Jak dodaje:

 

Wypowiedziałem się w sposób łagodzący burzę wokół Kingi, broniąc jej. Zaznaczyłem, że ludzie, którzy tak łatwo osądzają, być może za chwilę będą w taki sam sposób osądzeni. Ta wypowiedź poszła do śmietnika. Oni wyjęli z tego to, co pasowało im do kontekstu. Za dużo tego nie mieli. Niestety. Zrobili to, co zrobili. Kiedy zobaczyłem, jak to wygląda, zareagowałem natychmiast, pisząc do tego pana Sawickiego. Zostałem przez nich brutalnie oszukany i zmanipulowany.

 

ZOBACZ O SPRAWIE KINGI RUSIN:

Kinga Rusin odpowiada TVP: „Kłamliwe kreatury!”

Kinga Rusin imprezowała z Adele, Beyonce i ‪Rihanną‬!

 

 

Aktor Piotr Zelt zastanawia się teraz nad ewentualnym pozwem.

 

 

Źródło: plejada.pl ,
foto: Kadr z serialu „13 posterunek” Canal+Komentarze