Polacy uciekają przed EPIDEMIĄ koronawirusa! Jadą do…

Zagrożenie epidemią sprawia, że ci którzy mogą, uciekają przed koronawirusem.

Ponieważ wyjazdy zagraniczne są ograniczone, powstaje pytanie, gdzie uciec? Jak się okazuje Polacy uciekają w miejsca, gdzie mogą przebywać w odosobnieniu. Kto to robi i gdzie uciekamy?

Strach przed chorobą

Sprawa dotyczy przede wszystkim miast, bo tu jest większa możliwość, by trafić na większe skupiska ludzi. I choć wiele osób boi się choroby, to nadal stara się normalnie funkcjonować.

Jak mówi jedna z seniorek:

Mam już swoje lata, ale nie wyobrażam sobie, by nie wychodzić z domu. 

I choć wie, że nawet wyjściem do sklepu naraża się na zarażenie, to to robi.

Gdyby był całkowity zakaz wychodzenia z domu, to byłoby to dla mnie bardzo trudne. Można zwariować!

Zobacz też: Burza o Małgorzatę ROZENEK! Daje ZŁY przykład!

Nie wytrzymam zamknięcia!

Inni z kolei obawiają się wejścia wojsk czy Policji i całkowitego zakazu wychodzenia z domu. Osoby aktywne, czy też zwyczajnie – mające niewielkie mieszkania, dla zdrowia psychicznego potrzebują wyjść z domu. Twierdzą, że nie wytrzymaliby zamknięcia. A jest przecież taka obawa, bo działania polskiego rządu są szybkie i stanowcze.

Gdzie uciec?

Tak więc strach przed zarażeniem kornawirusem z jednej strony i obawa przed zakazem wychodzenia z domu z drugiej, powodują chęć ucieczki.

Każdy, kto dysponuje pewnymi środkami i ma wyobraźnię, szuka teraz dla siebie miejsca, gdzie przeczeka czas zagrożenia epidemicznego.

Tam uciekają Polacy!

Większość hoteli w Polsce jest zamknięta, bo i one nie są teraz bezpiecznymi miejscami. Za to wielkie zainteresowanie obserwują campingi i agroturystyka. To tam uciekają Polacy szukając przede wszystkim domków campingowych, gdzie będą mogli mieszkać niezależnie i unikać kontaktu z innymi ludźmi. Jak mówi kierownik jednego z ośrodków:

„Otrzymujemy wiele telefonów. Zainteresowanie jest bardzo duże i już prawie nie ma wolnych miejsc.”

Ze względu na tę masową ucieczkę Polaków z miast, rosną także ceny wynajmu takich domków. Jak zwykle sprawdza się stara prawda, że gdy jedni notują spore straty, inni zarabiają.

Na „wieś” uciekł także Cezary Pazura z rodziną >>>zobacz: PAZUROWIE uciekli na taką „WIEŚ” – Kogo na to stać? (FOTO)

 

fot. ilustracyjne – facebookKomentarze