Polexit za 10 lat? Polacy jednoznacznie opowiadają się za …

Od piątku Unia Europejska jest biedniejsza o jedno państwo. Symboliczne zdjęcie flagi Wielkiej Brytanii dało wszystkim eurosceptykom jedno ważne przesłanie: poza Unią Europejską również jest życie. Czy Polacy pójdą w ślady Brytyjczyków i czy Polexit okaże się rzeczywistością?

 

Unia Europejska jak ZSRR?

Unia Europejska (po rosyjku: Jewropejkij Sajuz) dla niektórych przypomina ten Sowiecki (ros. Sawieckij) sojusz. W tonie krytyki słychać argumenty, że unijna wspólnota niszczy suwerenność państw należących do UE. Że władza poszczególnych komisarzy unijnych jest większa niż władza premierów czy ministrów danego kraju. Poza tym, zdaniem eurosceptyków, wszystkie instytucje unijne przybrały lewicową ideologię sprzeczną z wartościami katolickimi. Promowane są w nim wartości niezgodne z nauką Chrystusa, jak choćby promowanie homoseksualizmu.

 

Polexit – sondaż – wyniki

Zgodnie z sondażem opublikowanym na portalu Wirtualna Polska co trzeci Polak uważa, że Polska może opuścić wspólnotę Unii Europejskiej! 46 procent stwierdziło, że Polska pozostanie w UE, a 33proc uważa, że wkrótce czeka nas Polexit. Niektórzy mówią wprost: „Za 10 lat Polska na pewno będzie poza Unią”. Co ciekawe, to młodzi najbardziej deklarują chęć pozostania w unijnych instytucjach.

 

Polexit – kto za? kto przeciw?

Choć w Polsce nie ma żadnej partii, która jawno deklaruje chęć opuszczenia Unii, to i tak słychać głosy, że nasz kraj czeka wyjście z tej wspólnoty. Platforma Obywatelska oraz inne środowiska lewicowe zarzucają, że polityka prowadzona przez Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawo i Sprawiedliwość doprowadzi w końcu do tego. Z kolei partia rządząca mówi wprost: „my nie chcemy wyjścia z Unii, to kłamstwo”. Pewnie temat powróci, kiedy nastroje niezadowolenia z Unii będą większe. „Teraz Polska”?

 

ZOBACZ: Beata Szydło o brexicie: „Szanuję…”

 

Źródło: Wirtualna PolskaKomentarze