Posypią się kary! Surowe konsekwencje dla kierowców, jeśli POLICJA złapie ich na…

Posypały się już pierwsze mandaty w związku z łamaniem ograniczeń, które obowiązują w dobie pandemii koronawirusa. 

W świetle obowiązujących przepisów w związku z przemieszczaniem się możemy wychodzić z domu tylko w sprawach związanych z niezbędnymi czynnościami życia codziennego.

 

Do takich czynności należą: robienie zakupów, wizyta u lekarza, wyjście do pracy, apteki czy na spacer z psem. Ewentualnie krótki spacer dla przywrócenia dobrej kondycji psychicznej.

 

Pojechanie na myjnię samochodową nie zalicza się do konieczności oddalenia się od domu. W minony weekend przekonali się o tym  trzej kierowcy z Olsztyna.

 

Policja olsztyńska wraz z żandarmerią wojskową zaskoczyła trzech kierowców, kiedy akurat pucowali swoje pojazdy. Na nic zdały się tłumaczenia, że myjnia jest bezdotykowa i skoro jest czynna, to sądzili, że można skorzystać z jej usług. Mundurowi wypisali trzy mandaty i pouczyli pozostałych kierowców stojących dopiero w kolejce.

 

„W dobie epidemii można wychodzić z domu tylko jeśli jest to związane z załatwieniem niezbędnych potrzeb, jak wyjście do sklepu, pracy, lekarza, apteki czy wyprowadzenie psa.  Mycie samochodu, nawet na myjni bezdotykowej nie jest czynnością niezbędną”.

przypomina Mł. asp. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

 

ZOBACZ TEŻ:Małopolskie: Złamał zakaz i postanowił pojeździć na rolkach. 20-kilometrowa wycieczka okazała się bardzo kosztowna!

 

Za nieprzestrzeganie nowych zasad na myjni samochodowej można otrzymać mandat w wysokości 500zł. W momencie, gdy osoba przyjedzie na myjnię bezdotykową, a jedocześnie powinna przebywać na kwarantannie wtedy kara wynosi od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

 

 

Źródło:polskatimes.pl

Źródło zdjęcia:Instagram

Komentarze