POWIKŁANIA po szczepieniu przeciwko COVID! MZ już oficjalnie…

Niepożądane odczyny po szczepieniu nauczycieli przeciw COVID-19!  Sprawę komentuje resort zdrowia.

W zeszły piątek ruszyły szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19. W województwie łódzkim odnotowano osiem przypadków niepożądanych odczynów. W tym siedem łagodnych, tylko jeden przypadek był poważniejszy – przekazał Polskiej Agencji Prasowej środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Na terenie całego kraju odnotowano kilkadziesiąt zgłoszeń.

Rzecznik stanowczo zaprzeczył jakby w województwie łódzkim odnotowano dużą liczbę niepożądanych odczynów u nauczycieli zaszczepionych preparatem firmy AstraZenca. –Dementujemy, że w Łodzi i Tomaszowie Mazowieckim są wyjątkowo duże liczby NOP-ów – podkreślił Andrusiewicz.

-Od piątku po podaniu preparatu AstryZeneki w woj. łódzkim zgłoszono osiem NOP-ów. Wszystkie w Łodzi – siedem lekkich i jeden poważniejszy. Nie ma tam żadnego zmasowanego występowania odczynów poszczepiennych – dodał rzecznik MZ.

Jak zaznaczył liczba kilkudziesięciu niepożądanych odczynów po podaniu szczepionki wyprodukowanej przez firmę AstraZenca odnotowano w skali całego kraju a nie jednego województwa.

Jak wynika z informacji zawartych w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych po podaniu szczepionki, do Państwowej Inspekcji Sanitarnej w okresie od 27 grudnia wpłynęło 1950 zgłoszeń. W tym 1635 odczynów sklasyfikowano jako łagodne, które objawiają się się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.Komentarze