Premier PRZERAŻAJĄCO szczerze o epidemii! Żarty się skończyły!

Premier przerażająco szczerze wypowiedział się o epidemii! Żarty całkowicie się skończyły! O co chodzi?

Z jednej strony premier uspokaja. Według niego rząd jest przygotowany na trzecią falę epidemii. Mateusz Morawiecki nie ukrywa jednak, że sytuacja jest poważna!

Szef rządu wizytował szpital rezerwowy w hali EXPO w Krakowie.

– Ponad 50 proc. zakażeń COVID-19 jest efektem wirusa brytyjskiego, który jest znacznie bardziej zaraźliwy i prowadzi do większej liczby zgonów. Dlatego ważne jest, żebyśmy jak najszczerzej przeprowadzili akcję szczepień. Bardzo ważny jest tu dzisiejszy komunikat wydany przez Europejską Agencję Leków, który mówi, że szczepionka AstraZeneca jest bezpieczna – podkreślił premier.

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska w SZOKUJĄCEJ odsłonie! Fani ONIEMIELI!

Mateusz Morawiecki zachęca więc do szczepień. Odrzucił wszelkie ataki na szczepionkę AstraZeneca. Nie zostanie ona wycofana z Polski.

Placówka w hali EXPO jest drugim szpitalem tymczasowym w Krakowie i trzecim w Małopolsce. Może tam być 375 łóżek, w tym 20 respiratorowych.

Wojewoda małopolski podjął decyzję o wystartowaniu pierwszych modułów szpitala – 28 łóżek i 10 respiratorowych. Łącznie uruchomionych zostanie 66 łóżek. W funkcjonowaniu szpitala pomoze wojsko.

Sytuacja się zaostrza. Zachowajmy czujność. Lepiej nie wychodzić bez potrzeby z domu. Od soboty ponownie będą zamknięte centra handlowe i instytucje kultury. Od poniedziałku nauka w klasach 1-3 szkoły podstawowej znowu będzie zdalna.

Zobacz także: Czy można wyjechać za granicę do LEKARZA? Przepisy są JASNE!

Fot. premier.gov.pl

Źródło: prmier.gov.plKomentarze