Prezydent Duda skrytykowany za Tik Tok. Czy słusznie?

Tik Tok to popularny serwis przeznaczony do publikowania krótkich filmików. W 2018 roku aplikacja miała ponad 500 milionów użytkowników.

Teraz Prezydent Andrzej Duda postanowił założyć sobie konto w tym serwisie. I tak na Tik Tok pojawił się pierwszy filmik Dudy (video poniżej), a samo konto Prezydenta nazywa się „andrzejdudanatiktoku„.

Co mówi Andrzej Duda na Tiktoku?

Video zamieszczone przez prezydenta nawiązuje do obecnej sytuacji i zdalnej nauki dzieci i młodzieży. Następnie Duda zachęca do udziału w turnieju Grarantanna Cup. Króki spot promuje tym samym stronę grarantanna.pl, na której znajdują się różne gry i quizy, które mogą stanowić rozrywkę w czasie przymusowego przebywania w domu.

Filmik Prezydenta jest prosty i przygotowany na luzie. Wymusza to zresztą sama aplikacja, bo nie można tam publikować długich nagrań. Treści zatem muszą być przekazane szybko i w prosty sposób.

>>>Wielka wpadka Rządu! Internauci pękają ze śmiechu!

Nie wypada?

Wielu internautów jest jednak oburzonych nagraniem. Na przykład na Twitterze pojawiają się opinie, że takie zachowanie nie licuje z ani godnością Prezydenta Dudy, ani z obecną sytuacją:

„Świat tonie w kryzysie
Ludzie masowo chorują i umierają na koronowirusa
Światowa gospodarka wali się na łeb na szyję
Prezydent Polski zakłada konto na Tik Tok…”

 

„(….)braki w szpitalach, służby medyczne harują jak wół, firmy upadają, a na horyzoncie kryzys gospodarczy… a prezydent robi z siebie klauna na Tik Toku””

 

” to ma być prezydent Polski w czasie wojny bioinformacyjnej?!?!
Powinien od dziś występować w Teleranku jako Pan Tik Tok!”

>>> Jarosław KACZYŃSKI zażartował z Andrzeja DUDY! Zdradził, jaka jest…

Duda to nie Obama!

Jednak obok głosów krytycznych pojawiły się też osoby, które zauważyły sens w działaniu Prezydenta. Po pierwsze to, że potrafił dostosować swój komunikat do wieku odbiorców, a po drugie to, że jest człowiekiem dobrze odnajdującym się w takich sytuacjach:

„Oburzenie, bo prezydent dla dzieciaków konto na tik tok założył. Gdyby tak Obama. No to tak. Nowoczesny taki. Super gość. Wyluzowany. Pialiby z zachwytu. Ale, że Duda? Wstyd, porażka i inne brednie. Ogarnijcie się qrwa.”

 

„A to dlaczego nie? Bo co? Bo dzieci i młodzież nie głosują? Super ruch prezydenta w stronę naszych dzieciUśmiechnięta twarz ze śmiejącymi się oczami”

 

„PAN PREZYDENT wie co robi, wam jak zwykle nic się nie podoba.”

 

A jak Wam się podoba Prezydent w roki tiktokera?

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1244598402077413376

 

fot. tiktokKomentarze