Przygotuj się na znaczną podwyżkę czynszu! Spółdzielnie ostrzegają!

Spółdzielnie mieszkaniowe ostrzegają. Już niedługo czynsz może znacznie wzrosnąć. Powód jest dość istotny.

Wraz z rozwijającą się pandemią u wielu Polek i Polaków pojawiły się problemy finansowe. Co za tym idzie – wielu nie stać na zapłatę np. podstawowych rachunków za prąd, gaz czy czynsz. Niestety sytuacja będzie się pogarszać, spółdzielnie zapowiadają wzrost kosztów opłat za mieszkanie. Spółdzielnie ostrzegają.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowita akcja promocyjna w Biedronce! Sklep rozdaje bony na dzień Matki!

 

Wzrost czynszów – jaki jest powód?

Powód wzrostu czynszów za mieszkanie jest dość istotny. Dodatkowy koszt generuje dezynfekcja – czyszczenie klatek schodowych, klamek czy wind kosztuje coraz więcej. Jednak nie wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe są w stanie udźwignąć takich kosztów. Co za tym idzie -część już zdecydowała się na podwyżkę czynszu.

 

Spółdzielnie, które mają oszczędności, jeszcze sobie radzą, w innych jest prawdziwa tragedia. Mamy 127 bloków i 30 tys. mieszkańców. Początkowo dezynfekowaliśmy wszystkie budynki kilka razy dziennie.  – mówi w rozmowie z gazetą ,,Rzeczpospolita” Józef Bech, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczewska” w Warszawie

 

Prezes Bech dodaje, że obecnie dezynfekcję przeprowadza się tylko w tych blokach, odnośnie których sanepid wystosował informacje o konieczności dezynfekcji. Bech dodaje jednak, że rząd nie dał spółdzielni ani złotówki na odkażanie przestrzeni wspólnych w blokach. Spółdzielnia musi opłacać wszystko z własnej kieszeni. Podkreśla także, że przez panującą sytuację cenniki firm dezynfekujących wzrosły nawet o 100 procent.

 

 

źródło: rzeczpospolita, fot. pixabayKomentarze