Restauracje a COVID-19. Kiedy wreszcie pójdziemy zjeść na mieście?

Kiedy restauracje wreszcie zostaną otwarte? Jakie są plany rządu w tym zakresie? O co chodzi? Okazuje się, że…

Restauratorzy mają związane ręce. Ich biznesy leżą. Można co prawda wydawać jedzenie na wynos, ale to nie ratuje części firm. Co dalej?

– Wielu przedsiębiorców, szczególnie z branży gastronomicznej, pyta, czy jest przewidywane wsparcie finansowe dla tego rodzaju działalności gospodarczej. Sytuacja epidemiczna bardzo się zmienia i nie wiemy, jakie są plany rządu wobec branży gastronomicznej. Możemy jednak powiedzieć, jakie przepisy obecnie obowiązują – podało biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Art. 2a ustawy „ustawy covidowej” mówi, że Rada Ministrów może przyjmować programy wsparcia dla określonych grup. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. – wsparcie uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 zawiera informacje o wsparciu gastronomii.

Zobacz także: Monika Mrozowska opublikowała WZRUSZAJĄCE zdjęcie! Fani płakali…

Tacy przedsiębiorcy mogą wnioskować o postojowe, ponowne postojowe, dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i zwolnienie opłat na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub Fundusz Emerytur Pomostowych.

Jak długo potrwa zamknięcie restauracji? Na pewno jeszcze przez kolejny tydzień. Dalsze decyzje zależą od przebiegu epidemii i liczby zachorowań.

Zobacz także: GIGANTYCZNE zmiany w sprawie dowodów osobistych! Będą ODCISKI palców!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze