TA grupa TEŻ zostanie zaszczepiona! Jest decyzja!

Jest decyzja w sprawie zaszczepienia kolejnej grupy. O co chodzi?

Szczepionki dostaną sportowcy! To kolejna ważna decyzja rządu. Sprawa przyspiesza nie bez powodu.

– Prosiliśmy o przekazanie sygnału, kiedy szczepienia będą możliwe dla tej szczególnej grupy sportowców, którzy reprezentują nasz kraj na najważniejszych w tym roku imprezach sportowych – mam na myśli Igrzyska Olimpijskie w Tokio i Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Od dziś te szczepienia będą mogły być realizowane – mówi wicepremier Piotr Gliński.

Zobacz także: Restauracje a COVID-19. Kiedy wreszcie pójdziemy zjeść na mieście?

Do igrzysk pozostało 100 dni. Zaszczepiona zostanie ekipa olimpijska i reprezentacji Polski w piłce nożnej.

– Decyzja ta była możliwa, bo grupy największego ryzyka są już zaszczepione bądź są szczepione, podobnie jak grupy zawodowe, które walczą z pandemią na pierwszym froncie. Grupy sportowców, o których mowa, nie są zbyt liczne. To 1077 olimpijczyków wraz ze sztabami szkoleniowymi, jeśli zaś chodzi o piłkarzy to ponad 60 osób wraz ze sztabem – dodał wicepremier Gliński.

Nowe przepisy w sprawie szczepienia sportowców znalazły się w rozporządzeniu z dnia 13 kwietnia zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

– Chcę życzyć sukcesów polskim sportowcom, którzy będą reprezentować nasz kraj na obu tych imprezach: igrzyskach i Mistrzostwach Europy. Trzymamy za nich kciuki. To piękne i wzruszające, gdy nasi reprezentanci godnie reprezentują Polskę na świecie – mówi Gliński.

Zobacz także: Nowy DARMOWY kanał w naziemnej telewizji! Jak ODBIERAĆ?

Źródło: MKDNiS

Fot. PixabayKomentarze