Zmiany w sprawie lekcji RELIGII? Szykuje się REWOLUCJA?!

Będą duże zmiany w sprawie religii? O co chodzi? Czeka nas rewolucja? Okazuje się, że…

Rzecznik Praw Obywatelskich zaproponował, żeby było możliwe obniżenia granicy wieku, która uprawnia ucznia do decydowania o braniu udziału w lekcjach religii i etyki. Dziś mogą to zrobić tylko pełnoletni.

– Do RPO wpłynął wniosek obywatela w tej sprawie. Wskazał on, że zgodnie z art. 12 ustawy publiczne przedszkola i szkoły podstawowe organizują naukę religii na życzenie rodziców, publiczne szkoły ponadpodstawowe na życzenie bądź rodziców, bądź samych uczniów; po osiągnięciu pełnoletności o pobieraniu nauki religii decydują uczniowie – podało biuro Rzecznika.

Zobacz także: WZRUSZAJĄCE słowa Sylwii Szostak! Fani wycierali łzy z podłogi!

Rzecznik poinformował, że prawnie byłoby możliwe obniżenie tej granicy wiekowej. Art. 14 Konwencji o Prawach Dziecka mówi, że:

Państwa-strony są zobowiązane do respektowania prawa dziecka do swobody myśli, sumienia i wyznania oraz respektowania praw i obowiązków rodziców lub, w odpowiednich przypadkach, opiekunów prawnych odnośnie do ukierunkowania dziecka w korzystaniu z jego prawa w sposób zgodny z rozwijającymi się zdolnościami dziecka.

Czy takie zmiany wejdą w życie? Co na to Ministerstwo Edukacji Narodowej? Czekamy na oficjalne stanowisko resortu. Nie wiadomo jednak, czy Prawo i Sprawiedliwość będzie zainteresowane takie zmianą…

Zobacz także: TAKĄ emeryturę otrzyma żona Krawczyka! SZOKUJĄCE!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze